"The Crown" - do obsady serialu dołączył kolejny polski aktor. Kim jest i kogo zagra?

15.02.2022 11:09
"The Crown" - do obsady serialu dołączył kolejny polski aktor. Kim jest i kogo zagra? Fot. materiały prasowe/Alex Bailey/Netflix

Wygląda na to, że Polacy mają silną reprezentację w nadchodzącym 5. sezonie serialu "The Crown". Do obsady hitu Netflix dołączył kolejny młody polski aktor.

The Crown - do obsady serialu dołączył kolejny polski aktor

W serialu Neflix "The Crown" wystąpi Michał Więcławski. To kolejny polski aktor, który pojawi się w piątym sezonie hitu platformy streamingowej.

Polecamy

W wyczekiwanych przez fanów nowych odcinkach "The Crown" będziemy śledzić dalsze losy brytyjskiej rodziny królewskiej. Tym razem akcja w pełni skupi się na życiu księżnej Diany, w którą wcieliła się Elizabeth Debicki - australijska aktorka posiadająca polskie korzenie. To niejedyny polski akcent w nowym sezonie produkcji.

Jak podaje Pudelek, w popularnej produkcji oprócz Anny Antonowicz, zobaczymy również Michała Więcławskiego. Ten potwierdził wieść w rozmowie z portalem, że tak faktycznie się stało i opowiedział co nieco na temat produkcji:

Mogę potwierdzić, że znalazłem się na planie serialu. Fenomenalna przygoda. Informację o castingu przesłała mi moja agencja w Londynie. Wszystko odbywało się drogą online ze względu na trwające obostrzenia w Wielkiej Brytanii. Proces castingu i doboru aktorów nie jest do końca jawny. Nagrałem i przesłałem selftape, a po czasie odezwała się do mnie produkcja. Niestety nie mogę nic powiedzieć. Ale z całą pewnością będzie to jeden z lepszych sezonów. Czekamy na premierę.

Polecamy

Nie wiadomo, w kogo wcieli się Więcławski. Podzielił się jednak swoimi doświadczeniami z planu, na którym mógł obserwować pracę Imeldy Staunton, która wcieliła się w Elżbietę II.

Aktorzy i ekipa są genialni... A rozmach tej produkcji robi ogromne wrażenie, zaczynając od lokalizacji, w których kręcone są sceny, kończąc na kostiumach i charakteryzacji. Imelda w roli królowej to strzał w dziesiątkę, jest niesamowita. Dla mnie jest to masterclass w najczystszej postaci i jestem ogromnie wdzięczny za możliwość współpracy z takimi nazwiskami. Dla studenta aktorstwa jest to wymarzona lekcja. Jeszcze rok temu nadrabiałem zaległości w serialu, a kilka miesięcy później sam jestem jego częścią. Szok.

W nadchodzącym 5. sezonie "The Crown" w obsadzie na pewno pojawią się Imelda Staunton, Jonathan Pryce, Lesley Manville, Jonny Lee Miller, Dominic West, Marcia Warren, Olivia Williams i Elizabeth Debicki w roli księżnej Diany. Na razie nie podano dokładnej daty premiery nowych odcinków. Wiadomo jednak, że nowy sezon "The Crown" trafi na Netflix w roku 2022.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.