"The Crown" - do obsady serialu dołączył kolejny polski aktor. Kim jest i kogo zagra?

Wygląda na to, że Polacy mają silną reprezentację w nadchodzącym 5. sezonie serialu "The Crown". Do obsady hitu Netflix dołączył kolejny młody polski aktor.
The Crown - do obsady serialu dołączył kolejny polski aktor
W serialu Neflix "The Crown" wystąpi Michał Więcławski. To kolejny polski aktor, który pojawi się w piątym sezonie hitu platformy streamingowej.
W wyczekiwanych przez fanów nowych odcinkach "The Crown" będziemy śledzić dalsze losy brytyjskiej rodziny królewskiej. Tym razem akcja w pełni skupi się na życiu księżnej Diany, w którą wcieliła się Elizabeth Debicki - australijska aktorka posiadająca polskie korzenie. To niejedyny polski akcent w nowym sezonie produkcji.
Jak podaje Pudelek, w popularnej produkcji oprócz Anny Antonowicz, zobaczymy również Michała Więcławskiego. Ten potwierdził wieść w rozmowie z portalem, że tak faktycznie się stało i opowiedział co nieco na temat produkcji:
Mogę potwierdzić, że znalazłem się na planie serialu. Fenomenalna przygoda. Informację o castingu przesłała mi moja agencja w Londynie. Wszystko odbywało się drogą online ze względu na trwające obostrzenia w Wielkiej Brytanii. Proces castingu i doboru aktorów nie jest do końca jawny. Nagrałem i przesłałem selftape, a po czasie odezwała się do mnie produkcja. Niestety nie mogę nic powiedzieć. Ale z całą pewnością będzie to jeden z lepszych sezonów. Czekamy na premierę.
Nie wiadomo, w kogo wcieli się Więcławski. Podzielił się jednak swoimi doświadczeniami z planu, na którym mógł obserwować pracę Imeldy Staunton, która wcieliła się w Elżbietę II.
Aktorzy i ekipa są genialni... A rozmach tej produkcji robi ogromne wrażenie, zaczynając od lokalizacji, w których kręcone są sceny, kończąc na kostiumach i charakteryzacji. Imelda w roli królowej to strzał w dziesiątkę, jest niesamowita. Dla mnie jest to masterclass w najczystszej postaci i jestem ogromnie wdzięczny za możliwość współpracy z takimi nazwiskami. Dla studenta aktorstwa jest to wymarzona lekcja. Jeszcze rok temu nadrabiałem zaległości w serialu, a kilka miesięcy później sam jestem jego częścią. Szok.
W nadchodzącym 5. sezonie "The Crown" w obsadzie na pewno pojawią się Imelda Staunton, Jonathan Pryce, Lesley Manville, Jonny Lee Miller, Dominic West, Marcia Warren, Olivia Williams i Elizabeth Debicki w roli księżnej Diany. Na razie nie podano dokładnej daty premiery nowych odcinków. Wiadomo jednak, że nowy sezon "The Crown" trafi na Netflix w roku 2022.
Oceń artykuł