"The Crown" nie zamierza pokazać śmiertelnego wypadku Księżny Diany: "baliśmy się tego momentu"

20.10.2022 15:12
"The Crown" nie zamierza pokazać śmiertelnego wypadku Księżny Diany: "baliśmy się tego momentu" Fot. materiały prasowe/Netflix

Premiera 5. sezonu "The Crown" zbliża się wielkimi krokami - wiemy, że w nowych odcinkach poruszona będzie m.in. sprawa rozwodowa Karola i Diany. Twórcy podeszli do sprawy zachowawczo.

The Crown - w serialu nie zobaczymy wypadku księżnej Diany

Netflix pracuje obecnie nad 6. sezonem popularnego serialu "The Crown" i z uwagi na niedawną śmierć królowej Elżbiety II, firma opublikowała oświadczenie dotyczące nowych odcinków show. Twórcy poinformowali w nim, że nie zamierzają odtworzyć w swoim dziele wypadku księżnej Diany. 

Polecamy

Jak czytamy w wiadomości przekazanej brytyjskiemu The Sun:

Dokładny moment wypadku nie zostanie pokazany w naszym serialu.

Jak czytamy natomiast w raporcie Deadline, członkowie produkcji byli "przerażeni", kiedy zaczęli się zbliżać fabularnie do tragicznych wydarzeń z 1997 roku. Źródła portalu twierdzą, że cała ekipa filmowa była "na krawędzi" przez ostatnie tygodnie. Jak czytamy:

Byliśmy przerażeni, kiedy zaczęliśmy się zbliżać do tego wydarzenia. Mamy jeszcze 2 tygodnie i chociaż staramy się robić wszystko po staremu, to jednak na planie wyczuwalna jest napięta atmosfera. Wszyscy są na krawędzi - to wydarzenie jest bardzo wrażliwe.

Polecamy

Z informacji przekazanych Deadline, twórcy nie zamierzają pokazać samego wypadku, ale pokażą wszystkie okoliczności przed i po incydencie:

Pokażemy wcześniejsze rzeczy: jak samochód opuszcza The Ritz po północy, jak gonią go paparazzi i potem rozmowy brytyjskiego ambasadora we Francji z ministerstwem spraw zagranicznych i medialną burzę, która miała miejsce rano.

Nowe odcinki "The Crown" zobaczymy na Netflix 9 listopada 2022 roku. Na finałowy 6. sezon jeszcze poczekamy.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.