"The Mandalorian": czy Baby Yoda jest spokrewniony z mistrzem Yodą? Jon Favreau wyjaśnia

07.01.2020 12:31
The Mandalorian|undefined Fot. kadr z serialu The Mandalorian

Jon Favreau został zapytany o powiązanie Baby Yody z mistrzem Yodą. Czy mały bohater serialu "The Mandalorian" jest związany z potężnym Jedi?

Pierwszy sezon "The Mandalorian" dobiegł końca, ale nadal nie odpowiedział na najbardziej palące pytania widzów - skąd wziął się Baby Yoda. Twórca serialu - Jon Farveau został zapytany o związek małego kosmity z mistrzem Yodą.

"The Mandalorian" - czy Baby Yoda jest spokrewniony z mistrzem Yodą?

Yoda - niepozorny zielony kosmita okazał się być kluczową postacią w pierwszej trylogii "Gwiezdnych Wojen". Nic dziwnego, że stał się bohaterem kultowym. Na tyle, że fani od lat domagali się pogłębienia jego historii i solowego filmu o przeszłości Yody. Na szczęście twórcy z Lucasfilm nie poszli aż tak daleko i zamiast opowieści o młodości mistrza Jedi, stworzyli serial, w którym pojawia się wątek jego pobratymca. Malec potrafi posługiwać się Mocą, więc istnieją podejrzenia, że w jakiś sposób obie postacie są ze sobą powiązane. Jon Favreau został zapytany o ten aspekt przez USA Today podczas rozdania Złotych Globów.

Przeczytaj także

Co odpowiedział twórca?

Cóż, wchodzicie na tereny spoilerów. Nie mogę powiedzieć. Ale jest wiele teorii na ten temat. Serial rozgrywa się po "Powrocie Jedi" i fani oryginalnej trylogii będą pamiętać, że Yoda nie tylko odszedł, ale dosłownie zniknął. Więc Yoda istnieje jako Duch Mocy.

Enigmatyczny wypowiedź Favreau, nie rozwiała żadnych wątpliwości. Wręcz przeciwnie - pojawiły się nowe domysły, bo słowa filmowca można interpretować, jako powrót Yody w drugim sezonie "The Mandalorian". Czy pojawi się w nim Yoda? Czy poznamy historię bohatera zwanego potocznie przez widzów Baby Yodą?

Przeczytaj także

"The Mandalorian" sezon 2 - kiedy premiera?

Chociaż emisja pierwszego sezonu serialu dobiegła już końca, obecnie trwają zdjęcia do kontynuacji, która za jakiś czas zadebiutuje na platformie Disney+. Jon Favreau potwierdził, że premiera nowych przygód Mando odbędzie się jesienią 2020 roku. W drugim sezonie mają pojawić się bohaterowie znani z kinowych produkcji osadzonych w uniwersum "Star Wars". 

Przeczytaj także

Zobacz też: Psycholog ewolucyjny zbadał fenomen Baby Yody. Dlaczego tak go kochamy?

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.