"The Mandalorian": kiedy dokładnie rozgrywa się serial "Star Wars"?

18.11.2019 12:38
The Mandalorian|undefined Fot. kadr z serialu The Mandalorian

Na Disney+ pojawił się drugi odcinek serialu "The Mandalorian". Niektórzy widzowie nadal mają problem osadzeniem akcji w czasie. Kiedy rozgrywa się produkcja?

Na Disney+ zadebiutował kolejny odcinek "The Mandalorian" - pierwszego serialu aktorskiego, dziejącego się w świecie "Gwiezdnych Wojen". Kiedy toczy się akcja produkcji?

"The Mandalorian" - kiedy rozgrywa się akcja serialu?

"Star Wars" to dość rozbudowana seria, może nie tak skomplikowana, jak kinowe uniwersum Marvela, ale wielu widzów kolejność tytułów wpędza w zakłopotanie, mimo że epizody są numerowane. Zresztą fani stworzyli kilka sposobów na oglądanie "Gwiezdnych Wojen".

Przeczytaj także

Sprawę komplikuje pojawienie się serialu "The Mandalorian", który jest spin-offem filmowej sagi. Twórcy zdecydowali się nie określać dokładnie, kiedy rozgrywają się wydarzenia ukazane w serialu. Jedna z uroczych postaci sprawiła nawet, że niektórzy myśleli, że rzecz dzieje się na kilkaset lat przed wydarzeniami z prequeli oryginalnej trylogii. Nic z tych rzeczy. Pewien szczegół z pierwszego odcinka potwierdza, kiedy tytułowy łowca nagród odbywa swoje przygody.

The Mandalorian Fot. foto: The Mandalorian

Chodzi o scenę, w której widać głowy szturmowców nadziane na pale. Ten fragment sugeruje, że oglądamy rzeczywistość po upadku Imperium. Oznacza to, że serial rozgrywa się po wydarzeniach ukazanych w epizodzie VI - "Powrocie Jedi".

Przeczytaj także

Te informacje potwierdzili zresztą sami twórcy, którzy przyznali, że losy mandaloriańskiego awanturnika toczą się pięć lat po zakończeniu oryginalnej serii. Oznacza to, że gdzieś w galaktyce Luke, Leia, i Han Solo żyją i mają się dobrze, Rey i Finn jeszcze się nawet nie urodzili, a Kylo Ren ma kilka lat. Biorąc pod uwagę, że akcja "The Mandaloriana" dzieje się na Zewnętrznych Rubieżach, istnieje małe prawdopodobieństwo, że w serialu pojawi się jedna z kluczowych postaci z filmów. Nie wykluczone jednak, że wątki z produkcji Disney+ będą miały znaczenie dla fabuły nadchodzącego filmu "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie".

Przeczytaj także

"The Mandalorian" - kiedy premiera kolejnego odcinka?

Co ciekawe na oficjalnym koncie "Star Wars" na Twitterze pojawiła się rozpiska sugerująca, w jaki sposób oglądać produkcje ze świata "Gwiezdnych Wojen".

Kolejny odcinek "The Mandalorian" trafi na Disney+ już 22 listopada 2019 roku. Pierwszy sezon będzie ukazywał się do 27 grudnia tego samego roku. W rolach głównych wystąpili Pedro Pascal, Carl Weathers, Werner Herzog, Omid Abtahi, Nick Nolte, Taika Waititi, Gina Carano oraz Giancarlo Esposito.

Przeczytaj także

Zobacz też: George Lucas wyśmiewa zwiastun "Gwiezdnych Wojen IX" w niesamowitym deepfake'u

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.