"The Simpsons" - to koniec serialu? Tak twierdzi jeden z twórców

28.11.2019 14:20
The Simpsons|undefined Fot. kadr z serialu The Simpsons

Według najnowszych informacji, 31. sezon "The Simpsons" ma być zakończeniem serialu emitowanego na stacji Fox od ponad 30 lat. Tak przynajmniej twierdzi kompozytor Danny Elfman. 

Serial "The Simpsons" to jedna z najdłużej emitowanych kreskówek skierowanych do dorosłych widzów. W 2019 roku mieszkańcy miasteczka Springfield obchodzili swoje 30-lecie. Okazuje się, że emitowany obecnie 31. sezon "The Simpsons" może być jednocześnie zakończeniem serialu.

"The Simpsons" - serial skończy się na 31 sezonie?

Jak podaje serwis Joe.ie, produkcja ma dobiec końca wraz z emisją ostatniego odcinka 31. sezonu kreskówki. Taką informacją z dziennikarzem portalu podzielił się Danny Elfman - kompozytor muzyki do serialu odpowiedzialny między innymi za słynny motyw z czołówki "The Simpsons".

Cóż, z tego co słyszałem, serial zbliża się do końca. (...) Nie wiem tego na pewno, ale słyszałem, że to ostatni rok "The Simpsons". Jedyne co mogę powiedzieć, to to, że jestem zdumiony i nie dowierzam, że serial przetrwał tak wiele lat. Musicie zdawać sobie sprawę, że kiedy komponowałem muzykę do "The Simpsons", napisałem tę szaloną melodyjkę i nie oczekiwałem, że ktokolwiek to w ogóle usłyszy, bo naprawdę nie wierzyłem, że ten serial się sprzeda. Naprawdę, oczekiwałem, że polecą ze trzy odcinki i zostanie skasowany, a to dlatego, że wtedy to było bardzo dziwne i nie spodziewałem się, że dadzą mu szansę. Więc wierzcie mi, to jedna z największych niespodzianek w moim życiu.

Serial "The Simpsons" zadebiutował w 1989 roku i został stworzony przez Matta Groeninga. Na stałe wpisał się w historię amerykańskiej telewizji i ogólnoświatowej popkultury, stając się inspiracją do stworzenia kolejnych animowanych produkcji tego typu. W 2007 roku powstał również pełnometrażowy film "Simpsonowie: Wersja kinowa". 

Przeczytaj także

"The Simpsons" sezon 31 - kiedy koniec serialu?

Od sierpnia 2019 roku trwa emisja 31. sezonu "The Simpsons". Ostatni odcinek ma zadebiutować w roku 2020. Na razie nie potwierdzono jego daty. Zakończenia produkcji nie potwierdził na razie Groening ani żaden z pozostałych twórców. Niewykluczone, że ewentualny koniec "The Simpsons" ma związek z niedawnym przejęciem Foxa przez Disneya. W USA wszystkie odcinki kreskówki są dostępne na platformie Disney+. W Polsce można oglądać poprzedni sezon za pośrednictwem kanału Fox Polska.

Przeczytaj także

Zobacz też: "The Simpsons": Kevin Feige i bracia Russo wystąpią gościnnie w nadchodzącym odcinku serialu 

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.