Nicole Kidman gwiazdą kolejnego serialu HBO od twórcy „Wielkich kłamstewek”

Natalia Hluzow
13.03.2018 13:49
Nicole Kidman|undefined Fot. kadr z serialu "Wielkie kłamstewka"

HBO ponownie połączy siły z twórcami „Wielkich kłamstewek”, realizując miniserial oparty na thrillerze psychologicznym „Nie chciałaś wiedzieć”. Pomysłodawcą i scenarzystą jest David E. Kelley, zaś w główną rolę wcieli się Nicole Kidman.

Stacja HBO zamówiła limitowany serial „The Undoing”, opowieść o odnoszącej sukcesy autorce, której życie nagle zamienia się w koszmar. Scenariusz serialu napisał David E. Kelley na podstawie książki „Nie chciałaś wiedzieć” autorstwa poczytnej amerykańskiej autorki Jean Hanff Korelitz. Główną bohaterkę zagra Nicole Kidman, która współpracowała już z twórcą przy „Wielkich kłamstewkach”.

Serial HBO na podstawie powieści „Nie chciałaś wiedzieć”

Jean Hanff Korelitz to amerykańska pisarka, która na co dzień współpracuje z magazynami takimi jak Vogue czy Newsweek. Jej książka „Nie chciałaś wiedzieć” ukazała się w Polsce w 2015 roku nakładem wydawnictwa Czarna Owca. W oficjalnym opisie wydawcy czytamy:

Grace, spełniona żona i matka, ma wspaniałe życie. Jest cenioną terapeutką. Wkrótce ma ukazać się jej książka Nie chciałaś wiedzieć, w której namawia kobiety, by zaczęły ufać swojej intuicji i kierowały się głosem rozsądku w doborze partnerów. Wierzy w to, że pierwsze wrażenie jest nieomylne.

Nieoczekiwanie jej życie rozpada się na kawałki. Mąż przepada bez wieści, a nowa znajoma Grace zostaje zamordowana. Policja puka do jej drzwi.

Niebawem terapeutka dokonuje serii przerażających odkryć. Okazuje się, że żyła w świecie iluzji i kłamstw. Zdruzgotana tym, jak daleko rozminęła się z własną teorią, musi zbudować swój świat na nowo...

Twórcy o „The Undoing” - nowym serialu HBO

David E. Kelley jest zachwycony powieścią Korelitz. Właśnie dlatego zdecydował się na jej ekranizację. Jak powiedział:

Uwielbiam tę książkę. To psychologiczny thriller, który skupia całą uwagę na postaciach. Jestem bardzo podekscytowany możliwością jej adaptacji oraz tym, że będę mógł ją zrealizować wspólnie z Nicole i HBO.

Kidman wcieli się w postać Grace. Będzie to jej druga rola w produkcji stworzonej przez Kelleya. Wcześniej, w „Wielkich kłamstewkach” grała rolę Celeste. Aktorka również nie może doczekać się tej ponownej współpracy. Bardzo ceni sobie wyczucie twórcy w kwestii kobiecych bohaterek. O nowym projekcie wypowiedziała się następująco:

David stworzył kolejną pełną życia serię, stawiając w centrum fascynującą, skomplikowaną postać kobiecą. Jestem podekscytowana i zaszczycona mogąc kontynuować współpracę z HBO i Davidem E. Kelleyem.

W podobnym tonie wypowiedział się też Casey Bloys, dyrektor programowy HBO:

Mam ogromną przyjemność kontynuować naszą kreatywną relację z Nicole i Davidem. Nie mogę się doczekać momentu, w którym powołamy ten serial do życia. 

Podobnie jak w przypadku poprzedniego serialu, Kelley i Kidman będą także producentami „The Undoing”. Reżyser nie został jeszcze wybrany, data premiery i pozostała obsada też nie są jeszcze znane. Pierwszy sezon produkcji ma liczyć 7 odcinków.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.