Titans: Dlaczego Robin twierdzi, że trzeba „jeb*ć Batmana”?

Kamil Kacperski
18.09.2018 11:15
Titans|undefined Fot. kadr z serialu

Na to pytanie postanowił odpowiedzieć aktor wcielający się w młodego Graysona, Brenton Thwaites. Według niego to dobry sposób na pokazanie, o czym będzie serial.

W lipcu 2018 roku pojawił się pierwszy zwiastun serialu „Titans”, w którym poznaliśmy młodych superbohaterów - Robina, Beast Boya, Starfire i Raven. Oprócz tego, że nie został on zbyt ciepło przyjęty przez większość fanów, to jeszcze do tego pojawiły się w nim słowa, których nie spodziewałby się chyba żaden fan DC - „je*ać Batmana” wypowiedziane przez Dicka Graysona.

Na temat tej linii dialogu wypowiedział się już producent serialu, Geoff Johns, który stwierdził, że to sposób Robina na odreagowanie pełnego przemocy życia, które Grayson spędził u boku Brusa Wayne'a. Na temat kontrowersyjnych słów eks-pomocnika Batmana w wywiadzie dla portalu Entertainment Weekly wypowiedział się aktor Brenton Thwaites. Według niego, ten dialog został dodany dopiero podczas dogrywek, ponieważ twórcy stwierdzili, że walka w alejce nie ma odpowiedniego zakończenia:

Nagraliśmy już scenę walki w alei, ale nie było tego „czegoś”. Nie było prawdziwego wykrzyknika. Wydaję mi się, że producenci chcieli czegoś, co by ustawiło ton naszej produkcji. Serial nie jest o Batmanie i według mnie ważne jest to, żeby ludzie o tym wiedzieli i nie byli rozczarowani, że nie zeskoczy nagle z sufitu i nie zacznie naparzać stu gości. Tu nie ma Batmana, to jest historia o Tytanach. Dla mnie „je*ać Batmana” podsumowuje to w dwóch słowach.

Robin w Titans nie będzie grzeczny

Według niego Dick Grayson, którego zobaczymy w serialu „Titans”, jest zagubiony, niestabilny i bardzo rozchwiany emocjonalnie. W niczym nie przypomina obecnego Nightwinga z komiksów, czy nawet młodego Robina z czasów współpracy z Batmanem. Ta wersja bohatera stara się uciec od swojego poprzedniego życia jak najdalej i dlatego zostaje detektywem w Detroit:

Głównym celem tego serialu jest opowiedzenie historii o tym, jak Robin stara się uciec od życia z Batmanem i walką z przestępczością, która nie do końca mu się podobała. Teraz stara się odnaleźć swoją własną osobowość i własny kompas moralny.

Titans - kiedy premiera?

Serial trafi na platformę DC Universe już 12 października 2018 roku. Na razie nie zapowiedziano, kiedy serwis rozpocznie działanie w Polsce. Prawdopodobnie będziemy musieli oglądać „Titans” w oryginale lub poczekać na polską wersję językową kilka miesięcy. Co wyniknie z konfliktu między Robinami? Przekonamy się za jakiś czas. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.