Tom Hardy powraca z martwych w zwiastunie „Taboo”

Robert Skowronski
27.12.2016 08:41
Tom Hardy powraca z martwych w zwiastunie „Taboo” Fot. kadr z wideo

To już kwestia dni nim na małe ekrany trafi produkcja z główną rolą Toma Hary'ego. Zobaczcie brytyjski zwiastun „Taboo”.

Jest na co czekać. 7 stycznia 2017 roku serial trafi do BBC w Wielkiej Brytanii, zaś 10 stycznia 2017 będzie dostępny w amerykańskiej telewizji na kanale FX.

Rzecz dzieje się w 1814 roku w Londynie. Poznajemy Jamesa Keziaaha Delneya, człowieka uznawanego przez wielu za martwego, który był na końcu świata i wrócił z powrotem zupełnie odmieniony. Łowca przygód zjawia się ponownie w rodzimych stronach po swojej wyprawie do Afryki, aby odziedziczyć to co zostało z handlowo-transportowego imperium jego ojca. Bohater nie decyduje się na odsprzedanie rodzinnego interesu. Będzie musiał się zmierzyć z kryjącymi się w cieniu wrogami otoczony zdradą, morderstwami i mroczną tajemnicą rodzinną.

Cykl będzie się składać z ośmiu jednogodzinnych odcinków, w którym oprócz Hardy'ego zobaczymy: Jonathana Pryce'a, Michaela Kelly'ego, Davida Haymana, Toma Hollandera, Jasona Watkinsa, Eda Hogga, Leo Billa, Christophera Fairbanka, Richarda Dixona, Marka Gatissa, Nicholasa Woodesoan, Lucian Msamati i Oonę Chaplin. Producentami serii są Ridley Scott, Steven Knight i sam Hardy. Będzie to kolejny po filmie „Locke” i serialu „Peaky Blinders” wspólny projekt Knighta i Hardy'ego.

Zobaczcie zwiastun „Taboo”:

Kristoffer Nyholm został reżyserem pierwszych czterech odcinków serialu, zaś kolejne cztery stworzył Anders Engström. „Taboo” mogliśmy już zobaczyć w oficjalnym zwiastunie, a także kilku krótkich zapowiedziach.

Jak wygląda plakat promujący serial?

15016404_1646141902349879_3126616083794073817_o Fot. foto: materiały prasowe

Steven Knight opowiedział co go skłoniło do zrealizowania projektu:

Pierwszym powodem jest sam Tom Hardy, który jest świetny. Ponadto chciałem zrobić coś o konkretnym okresie historycznym, kiedy Wielka Brytania i Stany Zjednoczone są w stanie wojny. Toczyła się walka, rozwijało się szpiegostwo. Skrzydła rozpościerał bezwzględny kapitalizm. Mamy tu do czynienia z dramatem wymieszanym z akcją.

Czekacie na „Taboo”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.