Tom Hardy w zwiastunie serialu „Taboo”

Robert Skowronski
26.02.2016 15:53
Tom Hardy w zwiastunie serialu „Taboo” Fot. kadr z wideo

Produkcja będzie emitowana na kanale FX i BBC One jeszcze w 2016 roku. Zobaczcie pierwszy trailer serialu w reżyserii Stevena Knighta, twórcy „Peaky Blinders”.

Akcja produkcji osadzona będzie w 1814 roku w Londynie. Głównym bohaterem jest łowca przygód, James Keziah Delaney, w którego wciela się Tom Hardy. Po upływie 10 lat spędzonych w Afryce powraca on do rodzimych stron, mając ze sobą nieuczciwie zdobyte diamenty. Delaney chce pomścić śmierć ojca i zachować jego majątek. Z tego względu nie decyduje się na odsprzedanie rodzinnego interesu, przekształcając go w imperium handlowo-transportowe. Znajduje się w samym środku rywalizacji między Stanami Zjednoczonymi, a Wielką Brytanią.

Twórca serialu zdradził kilka szczegółów dotyczących głównej postaci:

James Delaney to bohater pełen wad. Jego największym problemem będzie walka z Brytyjską Kompanią Wschodnioindyjską, która w tamtych czasach była odpowiednikiem CIA, NSA i największej, najbardziej bezwzględnej międzynarodowej korporacji na świecie.

Nie jest znana dokładna data premiery produkcji, wiemy jedynie, że możemy się jej spodziewać jeszcze w 2016 roku. Pozostaje nam cieszyć się pierwszym zwiastunem serialu:

Cykl będzie się składać z ośmiu jednogodzinnych odcinków, w którym oprócz Hardy'ego zobaczymy: Jonathana Pryce'a, Michaela Kelly'ego i Oonę Chaplin. Producentami serii są Ridley Scott, Steven Knight i sam Hardy.

Będzie to kolejny po filmie „Locke” i serialu „Peaky Blinders” wspólny projekt Knighta i Hardy'ego. Twórca tworząc dzieło inspirował się pomysłem, którego autorami był gwiazdor serialu i jego ojciec, Chips Hardy. Ostatni z wymienionych jest też konsultantem na planie.

Jak Wam się podoba zwiastun „Taboo”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.