„Twin Peaks” z 3. sezonem trafi do polskiej telewizji

Robert Skowronski
11.04.2017 11:06
„Twin Peaks” z 3. sezonem trafi do polskiej telewizji Fot. materiały prasowe

Nie żeby od razu do telewizji publicznej, ale agent Dale Cooper poprowadzi nowe śledztwo na kanale HBO Polska i to zaledwie dzień po światowej premierze.

Wielki powrót „Miasteczka Twin Peaks” po latach nie ominie kraju nad Wisłą. Serial Davida Lyncha i Marka Frosta zadebiutuje w stacji Showtime 21 maja 2017 roku, a zaledwie dzień później widzowie HBO Polska będą go mogli obejrzeć na swoich telewizorach lub też w ramach usługi HBO GO. Całość składać się będzie z 18 odcinków, z których każdy trwa godzinę. Zobaczcie grafikę zapowiadającą to telewizyjne wydarzenie roku:

post Fot. foto: materiały prasowe

W obsadzie znaleźli się m.in. Kyle MacLachlan, Laura Dern, Naomi Watts, Jim Belushi i Jennifer Jason Leigh. Jednak lista płac jest dużo dłuższa i zawiera także nazwiska Trenta Reznora i Eddiego Veddera. Robi to niesamowite wrażenie i aż nie sposób usiedzieć w miejscu snując teorie na temat tego, jak oni wszyscy zostaną wplątani w fabułę.

Stojący na czele stacji David Nevins w enigmatyczny sposób opisał to czego mogą spodziewać się widzowie:

To czysta heroina Davida Lyncha i jego niezmącona wizja. Odbywaliśmy głębokie dyskusje na temat scenariusza i montażu, ale to zawsze David decydował co należy robić a czego nie. Rdzeniem całości jest powrót agenta Coopera do Twin Peaks. Możecie spodziewać się udostępniania urywków serialu, ale w żadnym wypadku nie będzie to tradycyjny zwiastun. Z pewnością nie będą to trailery zdradzające fabułę.

O tym czego możemy się spodziewać po nowym „Twin Peaks” opowiedział także Kyle MacLachlan:

Ponownemu odwiedzeniu tych miejsc towarzyszyła pewna świeżość i światłość. Od początku wiedzieliśmy, że będzie to coś wyjątkowego, nie wiedzieliśmy tylko, jak do tego dojdzie. Nie ma słów, które będą w stanie to opisać, ale jest to wspaniała rzecz.

W serialu zjawi się zmarły w styczniu 2017 roku Miguel Ferrer, który zdążył jeszcze powrócić do roli niesympatycznego agenta Alberta Rosenfielda. Wiemy też, że do serialu powróci słynna Pieńkowa Dama, w którą wcielała się Catherine Coulson. Aktorka zdążyła nakręcić część scen przed śmiercią we wrześniu 2015 roku.

Od 1 maja 2017 roku HBO będzie nadawać dwa pierwsze sezony „Miasteczka Twin Peaks”.

 

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.