„Twin Peaks” z oficjalną datą premiery i czasem trwania

Robert Skowronski
10.01.2017 09:04
„Twin Peaks” z oficjalną datą premiery i czasem trwania Fot. materiały prasowe

Wiemy już kiedy po raz 3. będziemy mogli przekroczyć progi „Miasteczka Twin Peaks” i jak długo potrwa ta wizyta.

Podejrzewano wcześniej, że serial Davida Lyncha może zadebiutować 30 kwietnia 2017 roku. Miało to związek z akcją promocyjną przeprowadzoną przez stację Showtime. Wysłane kalendarze na najbliższe 12 miesięcy miały wyszczególnioną wspomnianą datę. Po tym wnoszono, że to właśnie wtedy może wrócić długo wyczekiwany serial.

Niestety, ale ta data okazała się fałszywa. Przyjdzie nam poczekać nieco dłużej, ale przynajmniej możemy mieć już pewność kiedy pojawi się 3. sezon „Twin Peaks”. Nastąpi to 21 maja 2017 roku - wówczas wyemitowany zostanie pierwszy trwający dwie godziny odcinek. Całość serialu zamknie się w 18 godzinach. Wszyscy subskrybenci serwisu streamingowego Showtime zaraz po premierze dostaną dostęp do trzeciej i czwartej godziny produkcji Lyncha.

Stojący na czele stacji David Nevins w enigmatyczny sposób opisał to czego mogą spodziewać się widzowie:

To czysta heroina Davida Lyncha i jego niezmącona wizja. Odbywaliśmy głębokie dyskusje na temat scenariusza i montażu, ale to zawsze David decydował co należy robić a czego nie. Rdzeniem całości jest powrót agenta Coopera do Twin Peaks. Możecie spodziewać się udostępniania urywków serialu, ale w żadnym wypadku nie będzie to tradycyjny zwiastun. Z pewnością nie będą to trailery zdradzające fabułę.

Nevins zdradził także, że serial nie zostanie podzielony na dwa sezony, a kolejne odcinki będą prezentowane w cyklu cotygodniowym. Skąd jednak wynikają te wszystkie tajemnice skoro jesteśmy już tak blisko premiery? Pomijając oczywiście czysto marketingowe zagrania.

Warto uważnie przyjrzeć się nowej wersji „Twin Peaks”. W mediach społecznościowych doszło do dyskusji czy istnieją narzędzie angażujące fanów. To jeden z powodów dlaczego David zwraca taką uwagę na kwestię utrzymania wszystkiego w tajemnicy. Uważne oglądanie wszystko wynagrodzi i złoży wszystko w całość.

Do tej pory poznaliśmy bogatą obsadę „Twin Peaks”, utwór Eddiego Veddera do serialu, a także mogliśmy obejrzeć materiał zza kulis. W świetle powyższych informacji raczej nie mamy co liczyć na większą liczbę podobnych niespodzianek.

O powrocie do „Twin Peaks”, a dokładniej o tym jak zmieniła się telewizja przez ostatnie 25 lat, opowiedział również David Lynch:

Nie mieliśmy żadnych problemów z normami i praktykami 25 lat temu. Tak naprawdę to nie mogłem uwierzyć w daną nam wolność i to co zrobiliśmy. Czasami dialog musiał zostać zmieniony, ale zawsze prowadziło to do czegoś lepszego. Zawsze mieliśmy dużo wolności. Odcinek pilotażowy „Twin Peaks” ustalił ton całości, jak i uczynił same postacie i świat. 

Odliczacie już dni do premiery „Twin Peaks”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.