Twórca „American Horror Story” stworzy kompilację w stylu „Black Mirror” o akcji #MeToo

Sergiusz Kurczuk
08.05.2018 13:32
Ryan Murphy|undefined Fot. Allen J. Schaben/East News

Akcja #MeToo odbiła się echem po całym Hollywood. Ryan Murphy zapowiada kolejną produkcję dotyczącą wykorzystywania seksualnego w branży filmowej. 

Harvey Weinstein - słynny producent filmowy pod koniec 2017 roku został oskarżony przez wiele kobiet, które miały z nim styczność zawodową o molestowanie seksualne. Filmowiec starał się pokrętnie tłumaczyć, opinia publiczna była bezwzględna i wkrótce zwolniono go z The Weinstein Company. Kiedy sprawa wyszła na światło dzienne tysiące osób na całym świecie, nie tylko z przemysłu filmowego, zaczęły umieszczać w mediach społecznościowych hasztag #MeToo, który oznaczał, że również padły ofiarą molestowania. Weinstein to oczywiście wierzchołek góry lodowej seksistowskiego zachowania w Hollywood. Na przestrzeni miesięcy pojawiali się kolejni poszkodowani, którzy niekiedy po wielu latach, postanowili przerwać milczenie. Hollywood szybko zwęszyło pomysł na film dotyczący akcji

„Consent” - serial o akcji #MeToo

Telewizja również nie śpi i wkrótce zobaczymy serial opowiadający o seksizmie występującym w branży rozrywkowej. Jak donosi The New Yorker, Ryan Murphy - shownrunner takich seriali jak „Glee” czy „American Horror Story” wyraził chęć stworzenia produkcji inspirowanej #MeToo. Według słów Murphy'ego, serial roboczo zatytułowany „Consent” ma być antologią. Tego typu forma nie jest obca twórcy, co udowodnił w „American Horror Story”, „American Crime Story” oraz „Feud”. Tym razem formuła ma jednak przypominać to, do czego są przyzwyczajeni widzowie „Black Mirror”. Każdy odcinek ma być osobną historią niezwiązaną z poprzednimi wydarzeniami w serialu. 

Murphy nie boi się kontrowersyjnych tematów. W serialu „Pose” pojawiło się wielu aktorów ze środowisk LGBT. W ostatnim sezonie „American Horror Story” nie zabrakło takich tematów jak imigranci, prawa kobiet, polityka Donalda Trumpa, czy strzelaniny, do których dochodzi w USA. Poza tym showrunner również jest związany emocjonalnie z akcją #MeToo. W jednym z wywiadów wyznał, że w młodości był molestowany seksualnie. Na razie nie zdradzono większej ilości szczegółów dotyczących „Consent”. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.