Twórca "Domu z papieru" zrobi nowy serial dla Netflixa. Opowie o dziwnym aspekcie pandemii

22.03.2022 12:33
Twórca "Domu z papieru" zrobi nowy serial dla Netflixa. Opowie o dziwnym aspekcie pandemii Fot. materiały prasowe/Netflix

Twórca "Domu z papieru" i "Sky Rojo" Alex Pina zamierza stworzyć nowy serial dla Netflix. Ten ma opowiedzieć o pewnym nietypowym aspekcie pandemii COVID-19.

Twórca Domu z papieru stworzy kolejny serial dla Netflix

Jak podaje portal Deadline, nowym projektem scenarzysty i reżysera Alexa Pinii będzie serial poświęcony pandemii koronawirusa. Dziennikarze informują, że twórca został zainspirowany artykułem z hiszpańskiej prasy, wedle którego w trakcie pandemii na świecie wzrósł popyt na kupno i wyposażenie bunkrów, w których można skryć się przed światem.

Polecamy

To zdaje się być całkiem niezłą kanwą na nowe opowieści. Pina w końcu zdobył sławę na opowieści o grupie bohaterów zamkniętych w jednej placówce, którzy są wrogo nastawieni do "ludzi zewnątrz". 

Alex Pina opisał swoją współpracę z Netflixem:

Netflix pozwolił mi na realizowanie ryzykownych i odmiennych projektów, które były napisane przy całkowitej swobodzie twórczej.

Twórca seriali podkreślił też, że nowa umowa to kolejna szansa na to, by dotrzeć z lokalnymi materiałami do międzynarodowej grupy odbiorców. 

Polecamy

Diego Avalos, wiceszef działu Netflixa odpowiedzialnego za seriale oryginalne z Hiszpanii i Portugalii, wyjaśnił natomiast, co skłania firmę do długotrwałej współpracy z Piną:

Pina jest innowatorem oraz niezwykle kreatywnym twórcą. Jego historie inspirują fanów i twórców na całym świecie. Po wspaniałej przygodzie z "Domem z papieru" jesteśmy podekscytowani, że jego najnowsze projekty również znajdą dom na naszej platformie.

Niestety, na razie nie znamy więcej szczegółów na temat nowego projektu Alexa Pinii.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.