Twórca "Nawiedzonego domu na wzgórzu" stworzy dla Netfliksa nowy serial grozy

07.05.2020 10:13
Foto: Steve Dietl/Netflix/The Hollywood Archiv/agefotostock/East News|undefined Fot. Steve Dietl/Netflix/The Hollywood Archiv/agestock/East News

Mike Flanagan, który dał światu adaptację "Nawiedzonego domu na wzgórzu", ponownie połączył siły z Netfliksem. O czym opowie serial "The Midnight Club"?

Choć wciąż trwa postprodukcja "The Haunting of Bly Manor" - kontynuacji "Nawiedzonego domu na wzgórzu" - twórca serialu już wziął się do pracy nad nowym projektem. Mike Flanagan ponownie połączył siły z platformą Netflix, dla której stworzy nowy serial grozy - adaptację powieści Christophera Pike'a. Co wiemy o produkcji?

"The Midnight Club" - nowy serial grozy od twórcy "Nawiedzonego domu na wzgórzu"

"Nawiedzony dom na wzgórzu" pojawił się na Netfliksie dość niespodziewanie i z miejsca zyskał renomę jednego z najlepszych seriali grozy w dziejach. Horroromaniacy z wypiekami na twarzach wyczekują premiery kolejnej odsłony. Ucieszy ich zatem fakt, że Mike Flanagan zaserwuje im jeszcze jedną mrożącą krew w żyłach opowieść. "The Midnight Club" będzie serialem opartym na znanej powieści autorstwa Christophera Pike'a. Akcja rozgrywa się w hospicjum dla śmiertelnie chorych dzieci. Każdej nocy pacjenci zbierają się w jednej sali i opowiadają sobie historie z dreszczykiem. Któregoś razu postanawiają zawrzeć pakt: ten, kto umrze jako pierwszy, nawiedzi resztę zza grobu.

Przeczytaj także

Twórcami serialu są Mike Flanagan, który dał światu nie tylko wspomniany "Nawiedzony dom na wzgórzu", ale także horrory "Doktor Sen" i "Ouija: Narodziny zła", oraz Leah Fong, który pracował wcześniej przy serialu "Once Upon a Time". Jak przyznał Flanagan, o przeniesieniu "The Midnight Club" na ekran myślał już jako nastolatek. Realizacja projektu jest zatem spełnieniem jego młodzieńczych marzeń. 

Przeczytaj także
Natalia Nowecka|undefined
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.