Twórca "Ricka i Morty'ego" odpowie za serial o Lokim. O czym będzie produkcja?

Sergiusz Kurczuk
18.02.2019 15:51
Tom Hiddleston|undefined Fot. materiały promocyjne

Według najnowszych informacji Michael Waldron - scenarzysta animacji "Rick i Morty" będzie showrunnerem serialu "Loki". Produkcja z Tomem Hiddlestonem w roli głównej zadebiutuje na platformie streamingowej Disney+.

Filmowy świat Marvela rozkręca się z roku na rok. Już niedługo zadebiutują kolejne filmy Marvel Studios. Nie oznacza to jednak, że Disney nie zamierza rozszerzać swojego uniwersum również o historie w odcinkach. Niebawem powstanie platforma streamingowa Disney+, na którą trafią między innymi produkcje dziejące się w MCU. Jedną z nich ma być aktorski serial poświęcony ulubionemu złoczyńcy fanów Marvela - Lokiemu. W boga kłamstw ponownie wcieli się Tom Hiddleston. W sieci pojawiły się nowe informacje dotyczące nadchodzącego serialu.

Przeczytaj także

"Loki" - scenarzysta "Ricka i Morty'ego" odpowie za serial Disneya

Jak donosi serwis The Hollywood Reporter, szefowie Disneya wybrali osobę odpowiedzialną za serial o przygodach przybranego brata Thora. Został nią Michael Waldron - scenarzysta animacji "Rick i Morty". Waldron został showrunnerem "Lokiego". Oprócz przygód szalonego naukowca i jego nierozgarniętego wnuczka ma na swoim koncie współpracę przy takich tytułach, jak programy "Good Game" czy "HarmonQuest". Waldron odpowie za scenariusz do pilota serialu oraz zostanie jego producentem wykonawczym.

"Loki" - o czym będzie serial Disneya?

O serialu o Lokim słyszeliśmy już od jakiegoś czasu. Po zaskakującym prologu do "Avengers: Infinity War" fani postaci są ciekawi, czy tym razem naprawdę zginęła. Do tej pory nie było wiadomo nic na temat fabuły "Lokiego". Oczywiście optymiści uważali, że ogłoszenie prac nad produkcją telewizyjną oznacza, że Loki w rzeczywistości żyje i jedynie oszukał Thanosa. Pojawiły się jednak kontrargumenty, mówiące, że powstający serial będzie prequelem historii Asgardczyka. I rzeczywiście, pierwsze opisy fabuły sugerują, że widzowie poznają przeszłość Lokiego.

Loki jest tricksterem i jak na trickstera przyznało, powinien wprowadzać chaos oraz być motorem napędowym działań innych postaci. Z tego powodu twórcy zdecydowali się, by serial opowiadał o losach świata, na które Loki miał znaczący wpływ. Według najnowszych informacji w serialu zobaczymy, jak tytułowy bohater pojawia się w przełomowych momentach historii na Ziemi i doradza jej mieszkańcom w podjęciu rozmaitych decyzji. Czy Loki odpowiada za wszelkie katastrofy, które dotknęły ludzkość? Przekonamy się za jakiś czas. Nowe doniesienia nie dyskredytują też wcześniejszych plotek, według których zobaczymy młodego aktora, wcielającego się w Lokiego. Hiddleston ma być jedynie narratorem serialu. Biorąc pod uwagę, że Loki umie zmieniać kształty, całkiem możliwe, że w bohatera wcieli się kilku aktorów o różnych płciach. Na razie są to jednak domysły.

"Loki" - kiedy premiera serialu?

Na razie trudno mówić o dacie debiutu "Lokiego". Nie znamy nawet momentu, w którym wystartuje Disney+. Wiemy, że pierwszymi serialami, które pojawią się w ofercie platformy, będą produkcje toczące się w świecie "Gwiezdnych Wojen". "Loki" to nie jedyna produkcja Marvel Studios. którą zobaczymy na Disney+. W planach są również tytuły poświęcone Visionowi i Scarlet Witch, oraz Falconowi, któremu partnerował będzie Winter Soldier. Disney+ ma rozpocząć działalność pod koniec 2019 roku. 

>>Zobacz też: Powstaną 4 animowane seriale Marvela dla dorosłych<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.