Twórca „The Walking Dead” żałuje, że serialowy Rick nie stracił ręki

Sergiusz Kurczuk
20.02.2018 15:01
Twórca „The Walking Dead” żałuje, że serialowy Rick nie stracił ręki Fot. kadr z serialu The Walking Dead

Robert Kirkman, autor komiksu „The Walking Dead” ubolewa nad zmianą, którą twórcy serialu nanieśli na postać głównego bohatera. 

Zanim stacja AMC stworzyła serial o żywych trupach w roli głównej, pojawił się komiks „The Walking Dead”. Autorem scenariusza jest Robert Kirkman, zaangażowany również w produkcję telewizyjną. Mimo że spora część fabuły serialu pochodzi z komiksu, pojawiło się kilka odstępstw od oryginału. Jednym z nich jest główny bohater. Grany przez Andrew Lincolna Rick Grimes nadal ma obie dłonie. W papierowej wersji były policjant stosunkowo szybko stracił jedną z kończyn. 

„The Walking Dead” - czemu serialowy Rick nie stracił ręki?

Wierni fani komiksu kręcą nosem za każdym razem, kiedy w serialu pojawiają się znaczące odstępstwa od oryginalnej wersji. Strata ręki przez głównego bohatera była szokiem dla czytelnika, jednocześnie sprawiała, że Rick stawał się bardziej wyrazistą i doświadczoną przez los postacią. Sprawcą okaleczenia bohatera był złowieszczy Gubernator. Kiedy Rick i Michonne wpadli w ręce ludzi Gubernatora, doszło do przesłuchania. To właśnie wtedy przywódca Woodbury postanowił odciąć Rickowi prawą dłoń. Losy serialowego Grimesa potoczyły się jednak inaczej. Okazuje się, że Kirkman do tej pory uważa, że była to zła decyzja.

The Walking Dead Fot. Kadr z komiksu The Walking Dead

Jak donosi serwis Comic Book, podczas sesji Q&A na wydarzeniu znanym jako Walker Stalker Cruise 2018, padło pytanie do autora komiksów. Fan zapytał, co Kirkman zmieniłby w fabule serialu „The Walking Dead”. Na początku scenarzysta zażartował na temat śmierci Carla, a potem całkiem serio odniósł się do ręki Ricka.

Chciałbym obciąć Rickowi rękę.

Początkowo twórcy mieli w planach ten zwrot akcji, ale finalnie zrezygnowano z niego z kilku prostych powodów. Trudno jest kręcić serial akcji, w którym główny bohater ma tylko jedną rękę. Problemy pojawiają się szczególnie podczas scen walki. Druga sprawa to koszty usunięcia dłoni za pomocą efektów komputerowych. 

„The Walking Dead” sezon 8 - kiedy premiera drugiej połowy?

To nie koniec informacji na temat serialu. Już 25 lutego 2018 roku pojawi się druga część 8. sezonu serialu AMC. 8. odcinek zakończył się wyznaniem syna Ricka. Carl powiedział, że został ukąszony przez zombie. Zakończenie połowy sezonu wywołało sporo kontrowersji. Grany przez Chandlera Riggsa bohater pożegna się niebawem z serialem. Został ukąszony w klatkę piersiową, więc jego śmierć jest tylko kwestią czasu. Co prawda pojawiły się teorie, że twórcy jedynie podpuszczają widzów, ale ostatnia zapowiedź drugiej części 8 sezonu „The Walking Dead” nie pozostawia złudzeń.

Wideo zatytułowano „Koniec podróżny Carla” i jest ono podsumowaniem tej postaci. Syn Ricka został ukazany jako przyjaciel, wojownik i bohater. Zajawka składa się ze scen ze wszystkich sezonów serialu, ukazując Carla zarówno jako chłopca, jak i młodego mężczyznę. Zapowiedź poruszyła na pewno wielu fanów serialu. W jaki sposób zginie Carl? Jak pożegna się z ukochanym ojcem? Dowiemy się już niedługo. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.