Twórca "Titans" zapowiedział homoseksualną postać w 2. sezonie serialu

Sergiusz Kurczuk
22.10.2018 12:49
Twórca "Titans" zapowiedział homoseksualną postać w 2. sezonie serialu Fot. materiały promocyjne

Producent wykonawczy serialu "Titans" zdradził, że w kolejnym sezonie widzowie mogą spodziewać się przedstawiciela społeczności LGBT.

Serial "Titans" zadebiutował w połowie października 2018 roku i okazał się udaną adaptacją słynnego komiksu DC Comics na język telewizyjny. Historia skupia się na 4 młodych superbohaterach, którzy przeżywają kolejne przygody. Premiera serialu zbiegła się z premierą platformy streamingowej DC Universe. Dobre przyjęcie "Titans" spowodowało, że twórcy już potwierdzili 2. sezon serialu, a co za tym idzie pojawienie się nowych bohaterów. Okazuje się, że wśród nich znajdzie się postać LGBT. O kogo chodzi?

"Titans" sezon 2. - pojawi się homoseksualna postać

Portal TV Line postanowił zapytać jednego z producentów wykonawczych o kontynuację serialu. Geoff Johns potwierdził, że powstanie 2. sezon "Titans" oraz zdradził, że zobaczymy bohatera reprezentującego społeczność LGBT.

Istnieje jeden Tytan, który jest już gejem, którego chcemy przenieść do serialu, prawdopodobnie w następnym sezonie.

Johns nie zdradził o jaką postać chodzi, ale fani komiksów DC nie powinni być w tej kwestii zaskoczeni. Prawdopodobnie odniósł się do Miguela Jose Barragana lepiej znanego jako Bunker. Bohater dołączył do tytułowej drużyny w roku 2011, kiedy za komiksową serię odpowiadali Scott Lobdell i Brett Booth. Bunker posiada moc wytwarzania różnego rodzaju przedmiotów na podobnej zasadzie, co Green Lantern.

1 Fot. foto: Teen Titans Annual vol. 4 #1

"Titans" - kim jest Bunker?

Serial DC Universe czerpie z wielu wcieleń komiksowej grupy Teen Titans, również z 4. volume'a serii stworzonej przez Lobdella i Bootha. Scenarzysta w rozmowie z 2011 roku z portalem CBR opisał nowego bohatera, który jet gejem.

Cieszy się życiem, swoją seksualnością i tym, że został obdarzony supermocami. W pewnym sensie nie uważam, że pojawiło się wielu takich herosów, którzy czerpią radość z własnych mocy tak bardzo, jakby mogli to robić. Myślę, że wspaniale jest zobaczyć dramat bohaterów, który dźwigają brzemię odsuwające ich od reszty społeczeństwa, ale jednym z moich pomysłów było stworzenie wielu postaci, które szczerze cieszą się i świętują każdy dzień, co czyni ich innymi od wystraszonych, gniewnych, czy pogrążonych w żalu bohaterów.

Czy To właśnie Bunker pojawi się jako pierwszy homoseksualny heros w serialu "Titans"? Przekonamy się za jakiś czas. Na razie czekamy na 3. odcinek serialu o młodych superbohaterach DC. Na razie serwis DC Universe nie jest dostępny w Polsce. Serwis Netflix zapowiedział, że wkrótce wyemituje "Titans" w naszym kraju, jednak nie podano jeszcze dokładnej daty premiery.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.