Twórca „Z Archiwum X” znalazł sposób na odejście Gillian Anderson z obsady serialu?

Sergiusz Kurczuk
06.02.2018 12:49
Twórca „Z Archiwum X” znalazł sposób na odejście Gillian Anderson z obsady serialu? Fot. kadr z serialu Z Archwium X

Odejście Gillian Anderson z obsady „Z Archwium X” wcale nie musi oznaczać końca serialu. Chris Carter zastanawia się, jak obejść nieobecność Dany Scully. 

Obecnie trwa emisja 11. sezonu „Z Archiwum X”. Jednak wkrótce po premierze pierwszych odcinków, Gillian Anderson zaskoczyła twórców i widzów serialu stacji FOX. Aktorka wcielająca się w postać agentki Scully ogłosiła, że odchodzi z obsady. Nad produkcją przyszłych sezonów zawisły czarne chmury. Dla wielu fanów oznaczało to koniec serialu, ponieważ Scully stanowiła trzon opowieści o tajnej komórce FBI. Szefowie stacji i twórca „Z Archiwum X” Chris Carter głowią się, co zrobić, żeby serial nie zniknął z anteny.

„Z Archiwum X” bez agentki Scully?

Nowy sezon wznowionego po latach serialu odnosi lepsze wyniki niż 10. seria. Prawdopodobnie z tego powodu, że powróciła dawna formuła odcinków i wiele odniesień do oryginału. Carter wpadł na pomysł, jak przeciągnąć przygody agentów rozwiązujących niewyjaśnione zagadki. Opowiedział o tym w wywiadzie dla Digital Spy. 

Myślę, że z pewnością „Z Archiwum X” ma w sobie sporo żywotności. Jest wiele historii do opowiedzenia, z Gilian lub bez niej. Przykro mi, że odchodzi. Właściwie nigdy nie brałem pod uwagę tego serialu bez niej. To ma być koniec? To na pewno koniec czegoś, nie wiem, czy przy okazji początek czegoś nowego. Ale na pewno zbierzemy wszystkie mądre głowy i wymyślimy, jak to rozwiązać.

„Z Archiwum X” sezon 12 - czy kiedykolwiek powstanie?

Carter zaznaczył, że będzie walczył o serial, nawet jeśli zabraknie Anderson. Przypomniał, że kiedyś już była podobna sytuacja. Wtedy chwilowo zabrakło Davida Duchovny'ego, który wciela się w agenta Foxa Muldera.

Myślałem wtedy o Davidzie w taki sposób jak o Williamie [dziecku Muldera i Scully] - nieobecnym centrum historii. Nawet jeśli go nie było, i tak był centrum zmartwień wszystkich, a historie krążyły wokół niego. Myślę, że to interesujący problem dla scenarzystów i uważam, że jeśli „Z Archiwum X” pójdzie naprzód, Scully stanie się podobnym nieobecnym centrum.

Czy pomysł Cartera przejdzie? Czy stacja podejmie decyzję o kontynuacji „Z Archiwum X” bez Gillian Anderson? Przekonamy się za jakiś czas. Póki co, pozostaje nam cieszyć się 11. sezonem serialu, który wciąż jest emitowany na kanale FOX. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.