Twórcy „Gotham” zdradzają, na którym komiksie zostanie oparta fabuła 5. sezonu serialu

Sergiusz Kurczuk
22.05.2018 14:04
Gotham|undefined Fot. materiały promocyjne

W 5. sezonie „Gotham” zobaczymy początki Bruce'a Wayne'a w roli Mrocznego Rycerza. Historia ukazana w serialu będzie się więc opierać na komiksie „Batman: Zero Year”.

Serial „Gotham” zmierza ku wielkiemu finałowi. 5. sezon serialu ma zakończyć historie młodego komisarza Gordona i stać się kanwą ewentualnej produkcji telewizyjnej o Batmanie. W końcu mały Bruce Wayne jest obecny od pierwszego odcinka „Gotham” i do tej pory nie włożył jeszcze maski i peleryny. W 5. sezonie zobaczymy koniec walki o władzę nad tytułowym miastem i początki Bruce'a Wayne'a w roli superbohatera. Twórcy serialu zdradzili, na którym komiksie będzie bazował scenariusz „Gotham”.

„Gotham” sezon 5. - telewizyjna wersja komiksu „Batman: Zero Year”

W finale 4. sezonu widzowie byli świadkami terroru, jaki wywołał w mieście Jeremiah Valeska. O Gotham zaczęli wałczyć rozmaici przestępcy, robiąc z metropolii istne piekło na Ziemi. Chociaż większość mieszkańców została ewakuowana, niektórzy obywatele zostali - z własnej woli lub z powodu zniszczenia przez terrorystów jedynej drogi, łączącej je z resztą kraju - mostu. Podobny motyw pojawił się w komiksie „Batman: No Man's Land”, w którym miasto zostało odcięte od świata przez trzęsienie ziemi i zawładnęli nim kryminaliści. Zresztą ostatni odcinek 4. sezonu nosił nawet tytuł „No Man's Land”.

Twórcy serialu już zapowiedzieli, że finałowy sezon ma być swoistym rebootem całej produkcji. Fani od razu pomyśleli, że w końcu zobaczą Batmana w pełnej krasie. Czy tak się stanie? W wywiadzie dla portalu ComicBook producent wykonawczy John Stephens zapowiedział, czego możemy się spodziewać w 5. sezonie „Gotham”. Okazuje się, że kolejne odcinki będą czerpać między innymi z komiksu „Batman: Zero Year”.

Staram sobie przypomnieć, które [historie] właściwe znajdą się w serialu. Będzie na pewno trochę z „Zero Year”. Tego typu rzeczy, szczególnie związane z Nygmą. Będzie też jeszcze jedna, ale jeśli powiem ci która, to naprawdę będzie to poważny spoiler.  

Batman: Zero Year Fot. foto: okładka komiksu Batman vol. 2 #21

Chociaż Edward Nygma, czyli telewizyjny Riddler umarł pod koniec 4. sezonu, to z pewnością wróci, gdyż trafił na stół operacyjny Hugo Strange'a, który z pewnością przywróci go do życia. Zresztą to nie pierwsze zmartwychwstanie w „Gotham”. W komiksie „Batman: Zero Year” Nygma pełni ważną rolę, przez chwilę zdobywając kontrolę nad miastem. Wydarzyło się to w momencie, kiedy Wayne dopiero zaczynał być Batmanem. Wydaje się, że wybór komiksowej inspiracji jest więc jak najbardziej na miejscu. Stephens zapowiedział już jacy nowi złoczyńcy pojawią się w 5. sezonie. Wygląda na to, że młody Batman zaliczy skok na naprawdę głęboką wodę. 

Na razie nie podano jeszcze żadnych informacji dotyczących premiery 5. sezonu „Gotham”.  

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.