Twórcy "Gry o tron" potwierdzili śmierć jednego z bohaterów serialu. O kogo chodzi?

Sergiusz Kurczuk
12.02.2019 11:12
kadr z serialu Gra i tron|undefined Fot. kadr z serialu Gra i tron

Showrunnerzy "Gry o tron" David Benioff i D.B. Weiss potwierdzili śmierć kolejnego bohatera serialu. Tym razem chodzi zwierzęcą postać - kota Ser Łowcę.

Serial "Gra o tron" słynie przede wszystkim z zamiłowania twórców do uśmiercania znaczących bohaterów. Nie oznacza to, że postaci epizodycznych nie dosięga śmierć. Fani od wielu miesięcy martwili się o los jednego ze zwierzaków, które były obecne wśród bohaterów adaptacji "Pieśni lodu i ognia". Shrowrunnerzy potwierdzili, że jeden z kotów, który zadebiutował w 4. sezonie serialu, niestety nie żyje.

Przeczytaj także

"Gra o tron" - Ser Łowca nie żyje

Niebawem nadejdzie finałowy sezon "Gry o tron". Oznacza to pożegnanie z wieloma postaciami obecnymi na antenie HBO od prawie 10 lat. Widzowie zastanawiają się, którzy bohaterowie powrócą w ostatnich sześciu odcinkach. Okazuje się, że Ser Łowca - kot należący do Tommena Baratheona nie będzie jednym z nich. David Benioff i D.B. Weiss potwierdzili, że kocurowi skończyły się wszystkie dziewięć żyć. Opowiedzieli o tym w rozmowie z Entertainment Weekly. Jaki los spotkał Ser Łowcę?

Cersei nienawidziła imienia Ser Łowca tak bardzo, że nie mogła pozwolić mu przeżyć. Wymyśliła najpotworniejszą z możliwych egzekucji. Śmierć Ser Łowcy była tak straszna, że nie mogliśmy wyemitować tego na antenie.

Okazuje się, że za śmierć kota odpowiada matka Tommena. Po samobójczej śmierci chłopca postanowiła pozbyć się zwierzaka, który zdołał uciec nawet przed sadyzmem Joffreya. Niestety obecna królowa Westeros była o wiele bardziej bezwzględna. Ser Łowca pojawił się w 4. sezonie serialu jako prezent od Margaery Tyrell, która chciała się nim wkupić w łaski swojego przyszłego młodszego o kilka lat męża. Kot miał rodzeństwo - Lady Wąsik i Bucika. 

Mimo że od ostatniego pojawienia się kota (ostatniego odcinka 4. sezonu) minęło 5 lat, fani wciąż zastanawiali się, czy Ser Łowca powróci. Na pierwszy rzut oka temat może wydawać się błahy, ale w świecie "Gry o tron" zwierzęta często pełnią równie ważną rolę, co ludzie. Wystarczy, chociażby przypomnieć wilkory należące do dzieci z rodu Starków, czy smoki Daenerys Targaryen. Twórcy serialu nie spodziewali się tak dużej popularności niszowej postaci, jaką był Ser Łowca. Weiss zażartował, że w domowym wydaniu "Gry o tron" pojawi się specjalny odcinek poświęcony jedynie kotu Tommena. 

"Gra o tron" sezon 8 - kiedy premiera?

Może Ser Łowca nie powróci w ostatnim sezonie "Gry o tron", ale na widzów serialu HBO i tak czeka moc wrażeń. Nowe odcinki trafią na antenę stacji i pojawią się w ofercie platformy HBO GO już 15 kwietnia 2019 roku.

>>Zobacz też: Pijani fani „Gry o tron” użyczyli głosu smokowi Viserionowi<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.