Twórcy „Sherlocka” stworzą serial o Draculi dla Netflix i BBC One

Natalia Hluzow
15.10.2018 16:15
Sherlock|undefined Fot. Hartswood Films/REX/EAST NEWS

Netflix i BBC One oficjalnie zamówiły 3-częściową mini serię o najsłynniejszym wampirze w historii. Twórcami „Draculi” będą Steven Moffat i Mark Gatiss odpowiedzialni za serial „Sherlock”.

Wszystko wskazuje na to, że słynny hrabia z Transylwanii doczeka się kolejnego ekranowego wcielenia. Netflix we współpracy z BBC One szykuje mini serial, który ma opowiadać o Draculi w zupełnie nowy sposób. O urzeczywistnienie tych planów postarają się Steven Moffat i Mark Gatiss, którzy serialem „Sherlock” udowodnili już, że potrafią tchnąć nowe życie w legendarną postać.

Bela Lugosi jako Dracula Fot. Bela Lugosi jako Dracula, foto: Collection Christophel / RnB/EAST NEWS

„Dracula” – nowy serial Netflix i BBC One

Informacje o nowej produkcji dotyczącej hrabiego Draculi krążą w mediach już od jakiegoś czasu, jednak dopiero teraz Netflix i BBC One oficjalnie potwierdziły współpracę nad projektem. Inspirowany powieścią Brama Stokera serial na nowo zaprezentuje historię arystokratycznego krwiopijcy, który ma niecne plany wobec wiktoriańskiego Londynu.

Twórcy Sherlocka są bardzo podekscytowani nowym zadaniem. Jak podaje portal Deadline, Moffat i Gatiss wyjaśnili:

Zawsze istniały opowieści przedstawiające wielkie zło. Wyjątkowe w przypadku Draculi jest to, że Bram Stoker obdarzył zło własnym bohaterem.

Podekscytowani są również producenci. Szczególnie przez wzgląd na utalentowanych twórców i ich pomysł na nowy serial:

Genialna wizja Draculi autorstwa Stevena [Moffata] i Marka [Gatissa] jest inteligentna i mrożąca krew w żyłach. W ich utalentowanych rękach, dzieło Brama Stokera uzyska zupełnie nową moc. Jesteśmy podekscytowani mogąc z nimi współpracować nad kolejną ikoniczną brytyjską serią.

„Dracula” na Netflix – kiedy premiera?

Serial o Draculi ma składać się z trzech 90-minutowych odcinków. Za produkcję będzie odpowiadała firma Hartswood Films. BBC One będzie emitować serial w Wielkiej Brytanii, zaś poza nią – produkcja będzie dostępna na Netflix. Póki co nie wiadomo jednak, kiedy nowa wersja „Draculi” trafi na ekrany, ani kto wcieli się w legendarnego wampira. Kto wie, być może propozycję ze strony Moffata i Gatissa usłyszy znów Benedict Cumberbatch...

 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.