Twórcy "Stranger Things" bracia Duffer zrobią aktorski serial "Death Note" dla Netflixa

07.07.2022 12:51
Twórcy "Stranger Things" bracia Duffer zrobią aktorski serial "Death Note" dla Netflixa Fot. materiały prasowe/Netflix

Bracia Duffer już szykują sobie plany na przyszłość po zakończeniu "Stranger Things". Duet będzie kontynuował współpracę z Netflixem, a wśród ich nowych projektów będzie aktorski serial "Death Note".

Bracia Duffer zdradzają plany na przyszłość. Serial Death Note, Talizman i spin-off Stranger Things

Jak podaje Deadline, twórcy serialu "Stranger Things" Matt i Ross Dufferowie założyli właśnie firmę produkcyjną Upside Down i podpisali umowę z Netflixem, w ramach której zrealizują kilka nowych projektów. Pomoże im w tym wieloletnia współpracowniczką BBC America, Hilary Leavitt, która pracowała nad serialami "Ozark", "Blazer", czy "Orphan Black".

Polecamy

Bracia Duffer planują nadal korzystać z formuły, która przyniosła im ogromną popularność i sprawiła, że "Stranger Things" jest ogromnym hitem. W oficjalnym oświadczeniu zdradzili, że ich celem jest nadal tworzenie opowieści, które zainspirowałyby ich w młodości:

Opowieści, w których zwykłe piękne rzeczy łączą się z rzeczami nadprzyrodzonymi, gdzie spektakl koegzystuje z rozwojem postaci i oczywiście tam, gdzie serce góruje nad cynizmem.

Polecamy

Oczywiście Upside Down najpierw zrealizuje koniec przygód Jedenastki i spółki, czyli finał "Stranger Things". Panowie zdradzili jednak plany na przyszłość, a te są naprawdę imponujące:

  • nowy aktorski serial na bazie "Death Note", czyli popularnej mangi i anime. Głównym bohaterem jest nastolatek, który odkrywa tajemniczy czarny zeszyt, dający mu niezwykłe moce decydowania o życiu i śmierci przypadkowych ludzi. Ten przyjmuje pseudonim Kira i rozpoczyna "oczyszczenie" świata, podczas gdy próbują go dopaść detektywi.
  • oryginalny serial od Jeffreya Addissa i Willa Matthewsa, twórców Dark Crystal: Age of Resistance
  • serial na podstawie powieści "Talizman" Stephena Kinga i Petera Strauba, który Dufferowie zrealizują we współpracy z Paramount Television i Amblin Entertainment (firma Stevena Spielberga). Produkcja przypomina nieco tematyką "Stranger Things", ale jest znacznie bardziej "fantasy i sci-fi", jak twierdzi Matt Duffer.
  • dramat sceniczny, osadzony w świecie i mitologii "Stranger Things", który przygotują Sonia Friedman oraz Stephen Daldry. Ten drugi będzie również reżyserem produkcji - wcześniej współpracował przy "The Crown" i "Billym Elliocie".
  • aktorski spin-off "Stranger Things" dla Netflixa, który zrealizują bracia Duffer
Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.