Twórcy "The Crown" wstrzymali prace nad serialem z powodu śmierci Elżbiety II: "nasz projekt to laurka dla niej"

09.09.2022 12:33
Twórcy "The Crown" wstrzymali prace nad serialem z powodu śmierci Elżbiety II: "nasz projekt to laurka dla niej" Fot. Andrew Parsons / i-Images/EAST NEWS

W ostatnich latach serial Netflixa "The Crown" zdobył ogromną popularność i korzystał z wielkiej globalnej miłości do rodziny królewskiej. Dlatego teraz twórcy z szacunku do Windsorów postanowili zawiesić prace na planie nowych odcinków.

The Crown - zawieszono prace nad serialem ze względu na śmierć Królowej

Do smutnych wieści z Wielkiej Brytanii odniósł się scenarzysta i showrunner serialu "The Crown". Peter Morgan określił produkcję "listem miłosnym/laurką" do królowej Elżbiety II i z szacunku do jej pamięci, postanowił zawiesić pracę na planie produkcji 6. sezonu serialu. 

Polecamy

Jak czytamy w oświadczeniu Morgana na łamach Deadline:

Serial "The Crown" jest listem miłosnym do królowej Elżbiety II i na razie nie mam nic do dodania, tylko ciszę i szacunek. Wydaje mi się, że przestaniemy kręcić 6. sezon właśnie z tego powodu

Co więcej, już przy okazji kręcenia pierwszego sezonu twórcy "The Crown" mieli plan, by w momencie ewentualnej śmierci królowej Elżbiety II zawiesić prace na planie serialu. Twórcy byli zatem doskonale przygotowani na ten smutny obrót sprawy.

Polecamy

5. sezon jest gotowy od jakiegoś czasu, a jego premiera została wyznaczona na jesień 2022 roku.

Peter Morgan był wcześniej odpowiedzialny za film "Królowa" z 2006 roku. W królową Elżbietę II wcieliła się Helen Mirren. Obraz został nagrodzony prestiżowym Oscarem.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.