Twórcy „The Walking Dead” potwierdzają śmierć syna jednej z bohaterek

Sergiusz Kurczuk
08.03.2018 12:42
The Walking Dead sezon 8|undefined Fot. materiały promocyjne

W przypadku serialu o ocalonych podczas apokalipsy zombie nigdy nie wiadomo, która postać uznana za martwą powróci. Tym razem twórcy są jednak bezlitośni. 

„The Walking Dead” to jeden z tych seriali, w których trup ściele się gęsto. Często zdarza się, że raz uśmiercone postacie powracają do życia jako zombie, a główni bohaterowie znowu ich zabijają. Czasem okazuje się, że postaci uznawanej przez widzów za martwą udaje się cudem przeżyć. Wierni fani serialu AMC łudzą się na przykład, że dziecko jednej z głównych bohaterek wciąż żyje i wkrótce ponownie zobaczymy ich pojednanie. Niestety twórcy postanowili uciąć spekulacje i ogłosili, że chłopak umarł i nie wróci do świata żywych. Chodzi o syna granej przez Danai Gurirę Michonne.

„The Walking Dead” - Andre nie powróci do serialu

Pomysł na to, że mały Andre ciągle żyje i jeszcze powróci, nie jest wzięty z kosmosu. Na łamach komiksowej serii Roberta Kirkmana niedawno okazało się, że jej córeczka, uznawana przez wiele lat za martwą, wciąż żyje. Z rodziną Michonne widzowie mieli okazje zapoznać się w 9. odcinku 4. sezonu. W „After” widzieliśmy męża kobiety imieniem Mike oraz ich kilkuletniego syna Andre. Niestety przyszła apokalipsa zombie i szczęście prysło. Podczas jednej z rozmów Michonne z Carlem, padło stwierdzenie, że Andre został pożarty przez zombie. Doszło do tego, kiedy ona wyruszyła w poszukiwaniu pożywienia, a jej mąż był zbyt naćpany, by zająć się dzieckiem. Strata pociechy spowodowała, że kobieta stała się bezwzględną wojowniczką, wycinającą kataną hordy żywych trupów. 

The Walking Dead - Michonne i jej rodzina Fot. foto: kadr z serialu The Walking Dead

Kirkman nie tylko odpowiada za komiksową wersję przygód Ricka i spółki, ale jest również zaangażowany w powstawanie serialu. W 177. numerze komiksu w sekcji listów pojawiło się zapytanie od fana, który łudził się, że Andre podobnie jak Elodie - córka komiksowej Michonne, niedługo powróci do świata żywych. Kirkman przypomniał fanowi, że komiks i serial znacznie się od siebie różnią. 

Serialowa Michonne miała jednego syna - potwierdzono, że nie żyje. Komiksowa Michonne miała dwie córki UZNAWANE  za martwe.

„The Walking Dead” - kim jest Elodie?

Elodie po ponownym spotkaniu z matką stała się jedną z ulubionych postaci występujących w komiksie. Dziewczyna została oddzielona od matki podczas wybuchu zarazy. Nie wiadomo jak przeżyła, ale wychowywała się w mieście Commonwealth. Druga córka nie miała jednak tyle szczęścia i podzieliła los serialowego syna Michonne. Wyjaśnienie Kirkaman nie jest niczym zaskakującym. Serial nie pozostawiał złudzeń, że Andre może żyć. Poza tym, zmiany w fabule względem oryginału to częsty zabieg scenarzystów „The Walking Dead”, więc trudno oczekiwać, że wszystko co pojawiło się na łamach komiksów, wystąpi również na ekranie telewizora. 

176 Fot. foto: The Walking Dead #176

Obecnie wciąż trwa druga połowa 8. sezonu serialu. Stacja AMC planuje kolejne przygody grupy Ricka Grimesa, a także osobne produkcje poświęcone innym grupom, które zdołały przeżyć w niezbyt sprzyjającym świecie. Jeden z głównych bohaterów również stracił niedawno dziecko. Carl Grimes został śmiertelnie ukąszony przez zombie i niestety nie udało się uratować chłopaka. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.