Twórczyni "Przyjaciół" przeprosiła za brak różnorodności wśród bohaterów. Dziś postąpiłaby inaczej

10.06.2020 14:52
Foto: materiały prasowe Warner Bros. Television/ NBC |undefined Fot. materiały prasowe Warner Bros. Television/ NBC

"Przyjaciele" z głównymi bohaterami o różnych kolorach skóry? Gdyby kultowy sitcom powstawał dzisiaj, wyglądałby zupełnie inaczej.

"Przyjaciele" to jeden z najpopularniejszych seriali w historii telewizji. Emitowany głównie w latach 90. XX sitcom po dziś dzień cieszy się olbrzymim gronem fanów, którzy kochają go mimo licznych wad. Jest jednak wiele osób, dla których styczność z serią skończyła się niemałym szokiem. Przede wszystkim ze względu na - ich zdaniem - nagromadzenie seksistowskich i homofonicznych żartów. 

Twórczyni "Przyjaciół" przeprosiła za brak różnorodności wśród bohaterów

"Przyjaciołom" obrywa się głównie za niewybredne żarty uderzające w społeczność LGBT, fatshaming i brak różnorodności wśród głównych bohaterów. Cała szóstka tytułowych przyjaciół oraz jakieś 95% osób, z którymi mają styczność, to ludzie o białym kolorze skóry. Podczas gdy zagorzali fani serialu bronią go zawzięcie, tłumacząc, że "Przyjaciele" są produktem swoich czasów, a nadmierna wrażliwość na ww. tematy nie przynosi nic dobrego, współtwórczyni serialu zabrała głos. I przeprosiła przyznając, że gdyby to dziś zaczynała pracę nad produkcją, podjęłaby zupełnie inne decyzje. 

Przeczytaj także

Podczas wirtualnego panelu, w ramach festiwalu ATX, Marta Kauffman wyznała:

Żałuję, że nie wiedziałam wtedy tego, co wiem teraz, bo podjęłabym zupełnie inne decyzje. Zawsze wspieraliśmy różnorodność w naszej firmie, ale nie wystarczająco. Teraz stale myślę o tym, co mogę zrobić inaczej. Jak mogę poprowadzić serial w nowy sposób? To jest coś, co chciałabym wiedzieć nie tylko kiedy zaczynałam jako showrunnerka, ale też chociażby jeszcze rok temu.

Przeczytaj także
Natalia Nowecka|undefined
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.