„Vinyl” nie zakręci się w 2. sezonie

Robert Skowronski
23.06.2016 09:39
„Vinyl” nie zakręci się w 2. sezonie Fot. materiały prasowe

Produkcja HBO, która miała okazać się hitem i artystycznym sukcesem, została ostatecznie sklasyfikowana jako klapa. Serial „Vinyl” nie dotrwał do 2. sezonu.

Projekt wyprodukowany przez Martina Scorsese i Micka Jaggera nie zainteresował szczególnie widzów. Przedstawienie muzycznego biznesu Nowego Jorku z lat 70., gdzie głównym bohaterem jest Richie Finestra (Bobby Cannavale), szef wytwórni płytowej, który uczynił swoje życie jedną wielka imprezą, nie doczeka się 2. sezonu.

HBO wydało oficjalne oświadczenie informujące o podjętych krokach dotyczących kasacji serialu:

Po uważnych przemyśleniach doszliśmy do wniosku, że nie chcemy kontynuować serialu „Vinyl”. Rzecz jasna nie była to łatwa decyzja. Mamy ogromny szacunek do zespołu kreatywnego oraz obsady za ich ciężką pracę i pasję, którą włożyli w projekt.

Jeszcze w kwietniu 2016 roku serial porzucił jego producent wykonawczy, scenarzysta i showrunner w jednej osobie, Terence Winter. Jego miejsce mieli zająć Scott Z. Burns i Max Borenstein. Pierwszy z nich według początkowych planów byłby producentem i showrunnerem, a Borenstein tylko producentem. Jednak w obliczu nowych doniesień, panowie będą musieli poszukać nowych zajęć.

Decyzję o rezygnacji z 2. sezonu podjął Casey Bloys, nowy dyrektor programowy HBO, który w 2016 roku przejął obowiązki pełnione wcześniej przez Michaela Lombardo. Inne produkcje, które do stacji włączył poprzednik Bloysa, „The Brink” z Jackiem Blackiem czy „Luck” Davida Milcha, także nie doczekały się kolejnych serii odcinków.

Terence Winter wspomniał, jak narodził się pomysł na „Vinyl”:

Zalążków trzeba szukać w okresie na długo przed tym, jak sam zaangażowałem się w projekt. W 1996 roku Mick Jagger spotkał się z Martinem Scorsese i przekonał go do realizacji pomysłu na produkcję będącą „Kasynem” osadzonym w świecie rock'n'rolla. 11 lat później, Martin Scorsese zadzwonił do mnie ze słowami: „Słuchaj, mam taką jedną rzecz. To film rozgrywający się w świecie rock'n'rolla. Robię go z Mickiem Jaggerem. Myślisz, że byłbyś tym zainteresowany?”.

Pierwszy, ponad dwugodzinny odcinek serialu „Vinyl” kosztował 30 milionów dolarów (zgromadził zaledwie 760 tysięcy widzów), podczas, gdy koszt całego sezonu wyniósł 100 milionów. Przypominamy, że na rzecz tej produkcji utwory stworzyli Iggy Pop, Royal Blood czy Chris Cornell. Liczymy na to, że kolejne projekty Martina Scorsese, „Irlandczyk” oraz „Milczenie Boga”, poradzą sobie dużo lepiej.

Oglądaliście „Vinyl”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.