W 5. sezonie „Black Mirror” pojawi się interaktywny odcinek

Sergiusz Kurczuk
02.10.2018 10:04
W 5. sezonie „Black Mirror” pojawi się interaktywny odcinek Fot. materiały promocyjne

W jednym z odcinków 5. sezonu „Black Mirror” widz zadecyduje o zakończeniu. Premiera serialu odbędzie się jeszcze w roku 2018.

Netflix nie przestaje zaskakiwać. Najpierw niespodziewanie okazało się, że premiera 3. sezonu „Daredevila” odbędzie się w październiku 2018, a teraz, że przed końcem roku zobaczymy nowy sezon antologii „Black Mirror”. Tym razem serial wciągnie widzów jak nigdy dotąd. Jeden z odcinków ma być interaktywny. Na czym ma polegać ta innowacyjność?

„Black Mirror” sezon 5. - interaktywny odcinek

Portal Screen Rush podał informację, że Netflix planuje wprowadzić nowość w serialu „Black Mirror”. Produkcja od samego początku opowiadała o niebezpieczeństwach wynikających z szybkiego rozwoju technologii, które czyhają na ludzkość w niedalekiej przyszłości. Twórcy postanowili pójść krok naprzód i stworzyć odcinek, który dotyka istoty serialu w swojej formule. Według nowych informacji widzowie zadecydują, jak zakończy się jedna z przedstawionych historii.

To oczywiście żadna nowość i każdy, kto pamięta lata 90., na pewno oglądał program TVP „Decyzja należy do ciebie”, w którym widzowie decydowali o zakończeniu przedstawionej historii. Sam Netflix już eksperymentował z tego typu formą przy miniserialu animowanym „The Adventures of Puss in Boots”. „Black Mirror” będzie pierwszą produkcją aktorską, w której pojawi się opcja alternatywnego zakończenia. Według jednego ze specjalistów serwisu streamingowego nadszedł odpowiedni moment na rozpoczęcie telewizji interaktywnej. „Black Mirror” wydaje się serialem idealnym do tego typu eksperymentów.

„Black Mirror” sezon 5. - kiedy premiera?

Serial zadebiutował w 2011 na stacji BBC z inicjatywy Charliego Brookera. Po dwóch sezonach prawa do „Black Mirror” przejął Netflix. Ostatni jak na razie 4. sezon został wyemitowany pod koniec roku 2017. 5. sezon serialu ma trafić na Netflix pod koniec roku 2018 lub na samym początku 2019. Na razie Netflix nie podał żadnej oficjalnej informacji na ten temat, więc wszystkim fanom  „Black Mirror” pozostaje czekać na wieści w tej sprawie. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.