W 7. sezonie „Gra o tron” będzie mroczniejsza?

Robert Skowronski
23.08.2016 14:28
W 7. sezonie „Gra o tron” będzie mroczniejsza? Fot. kadr z serialu

Część obsady „Gry o tron” otrzymała już scenariusz kolejnego sezonu. Przynajmniej niektórzy aktorzy postanowili się podzielić swoimi pierwszymi wrażeniami po tej lekturze.

To, że twórcy przed premierą swojej produkcji wychwalają ją pod same niebiosa, jest standardem zarówno w świecie kina, jak i telewizji. Serial HBO przyzwyczaił nas jednak do wysokiego poziomu, o czym świadczą m.in. oceny w serwisie IMDb. „Gra o tron” ma u widzów ogromny kredyt zaufania. Ten stan nie zmienia się już od sześciu lat trwania produkcji. Liczymy, że również 7. seria nas nie rozczaruje, a jak wynika ze słów Kita Haringtona i Maisie Williams, nie powinniśmy się o nic martwić.

W świecie „Gry o tron” nadeszła już zima. To powód tego, że premiera 7. sezonu serialu HBO została opóźniona, gdyż twórcy potrzebują odpowiednich warunków pogodowych do kręcenia. To również oznacza, że możemy się szykować na naprawdę mroczne odcinki, tak uważa odtwórca roli Jona Snowa:

Myślę, że będzie bardzo posępnie, zanim nastąpi szczęśliwe zakończenie, jeżeli jest w ogóle możliwe. Jeśli istnieje jakiś sposób zwycięstwa czy heroiczny moment dla Jona i wszystkich innych. Myślę, że będzie bardzo mrocznie, zanim nastaną lepsze dni. Wydaje mi się, że w tym sezonie możemy zobaczyć Białych Wędrowców i ich Armię Umarłych pokazujących swoją siłę. To będzie ekscytująca rzecz do obejrzenia. Myślę, że to całe zamieszanie wokół stwierdzenia, że „zima w końcu nadeszła” oznacza naprawdę złe czasy dla wszystkich.

Aktor wyznał, że nie miał jeszcze okazji czytać scenariusza. Jednak pamiętając o tym, jak wcześniej musiał kłamać na temat Jona Snowa doskonale znając los swojej postaci, nie możemy mieć pełnej pewności, że Harington nie miał jeszcze do czynienia ze skryptem.

Na pewno za to z tekstem zapoznała się już Maisie Williams wcielająca się w Aryę Stark. Obwieściła ona swoją ekscytację nowymi odcinkami za pośrednictwem Twittera w serii krótkich postów wyrażających pełnię zachwytu . Aktorka twierdzi, że „nic nie jest w stanie nas przygotować na to, co się wydarzy”.

Przypominamy, że powstaną jeszcze tylko dwa sezony „Gry o tron”. Nowe odcinki serialu HBO zadebiutują dopiero latem 2017 roku. „Gra o tron” pokaże nam też mniej epizodów - będzie to kolejno 7 i 6 odcinków.

Czego się spodziewacie po 7. sezonie „Gry o tron”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.