W 8. sezonie „Gry o tron” wystąpi polski aktor. Kogo zagra?

Sergiusz Kurczuk
01.08.2018 12:53
W 8. sezonie „Gry o tron” wystąpi polski aktor. Kogo zagra? Fot. kadr z serialu Gra o tron

Finał „Gry o tron” będzie szczególnie ważny dla polskich widzów. W obsadzie serialu HBO pojawił się Polak. Od razu uprzedzamy, że nie będzie to Tomasz Karolak. 

Zakończenie „Gry o tron” zbliża się z prędkością Białych Wędrowców. Jednak co jakiś czas pojawiają się nowe informacje dotyczące ostatnich 6 odcinków przygotowanych przez twórców z HBO. Każdy, kto oglądał chociaż jeden sezon serialu wie, że na ekranie przewija się wiele postaci. W jedną z nich wcieli się polski aktor. O kogo chodzi?

„Gra o tron” sezon 8. - Polak w obsadzie serialu

Jak podaje serwis Radio Szczecin, w 8. sezonie „Gry o tron” wystąpił Paweł Sakowski pochodzący z Choszczna. Aktor od 2012 roku występuje w poznańskim teatrze U przyjaciół. 

Paweł Sakowski Fot. foto: print screen ze strony www.uprzyjaciol.pl

Okazuje się, że pomysł na wzięcie udziału w hicie HBO pojawił się za sprawą przypadku. Sakowski w irlandzkim pubie poznał aktora z serialu „Wikingowie” i postanowił udać się na casting do „Gry o tron”. O swojej przygodzie z adaptacją sagi George'a R.R. Martina opowiedział w rozmowie ze szczecińskim portalem.

Dostałem zaproszenie na casting, ale nie do „Wikingów”, tylko do „Gry o tron”. Nie zastanawiałem się ani chwili. Została mi zaproponowana współpraca. Spędziłem na planie zdjęciowym 12 dni. To jedno z najfantastyczniejszych przeżyć w moim życiu. Zobaczyłem, jak od środka wygląda w pełni profesjonalna i bardzo kosztowna produkcja. Naprawdę robi to wrażenie. W serialu będzie mnie widać na ekranie w dwóch, może trzech odcinkach. Coś tam nawet zdarzyło się, że mówiłem. Nie mogę zdradzić szczegółów, bo zobowiązuje mnie do tego kontrakt. Mogę tylko powiedzieć, że poznałem wszystkich aktorów z głównej obsady.

Ze słów polskiego aktora wynika, że nie będzie jedynie statystą, ale zagra jedną z pobocznych postaci. Żeby dostać się do serialu, musiał więc zaprezentować talent aktorski. Jak widać, spodobał się twórcom „Gry o tron” na tyle, że dostał angaż. To wielka szansa za Sakowskiego, bo dzięki adaptacji prozy Martina popularność zdobyło wielu aktorów, którzy grali w serialu. 

Okazuje się, że udział w „Grze o tron” już zaowocował kolejną propozycją. Sakowski dostał angaż do irlandzkiej opery mydlanej. Wiązałby się to jednak z co najmniej 2-letnim pobytem na Wyspach Brytyjskich. Aktor zrezygnował z oferty. 

Do tej pory nie podano jeszcze dokładnej premiery ostatniego sezonu „Gry o tron”. Z ostatnich informacji wynika, że serial powróci na antenę HBO dopiero latem 2019 roku. Będziemy musieli jeszcze poczekać na zwieńczenie całej historii i zobaczenia Pawła Sakowskiego w jednej z ról. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.