W pierwszym odcinku finału "Gry o tron" zakończono długo wyczekiwany wątek

Sergiusz Kurczuk
15.04.2019 17:33
Gra o tron|undefined Fot. materiały promocyjne

Fani "Gry o tron" byli przygotowani na zakończenie pewnych wątków fabularnych. Nie spodziewali się jednak, że konkluzja jednego z nich nastąpi w pierwszym odcinku finałowego sezonu. 

Zima nadeszła. 15 kwietnia 2019 roku zadebiutował pierwszy odcinek ostatniego sezonu "Gry o tron". Po wielu miesiącach oczekiwań widzowie w końcu zobaczyli jedną szóstą zakończenia historii walki o Żelazny Tron. W odcinku zatytułowanym "Winterfell" pojawiła się konkluzja jednego z wątków zawieszonych kilka sezonów temu. 

Przeczytaj także

O które postacie chodzi?

"Gra o tron" sezon 8 - Arya i Ogar ponownie się spotkali

Kiedy twórcy serialu ogłosili, że finałowy sezon będzie się składał tylko z sześciu odcinków, wielu fanów wystraszyło się, że "Grę o tron" dotknie plaga, która spotkała wiele telewizyjnych produkcji, zbliżających się ku końcowi. Chodzi o niedopowiedzenie pewnych wątków lub zamknięcie budowanego przez lata napięcia na siłę. Czy w przypadku pierwszego odcinka finału "Gry o tron" tak właśnie się stało?

To oczywiście zależy od widza i jego przywiązania do postaci, grających pierwsze skrzypce w danym wątku fabularnym. W przypadku odcinka "Winterfell" największe rozczarowanie może budzić ponowne spotkanie Aryii StarkSandora Clegane'a znanego również jako Ogar. Dwójka spotkała się po raz pierwszy w pierwszym sezonie, kiedy wojak służył Lannisterom. Po ataku Stannisa Baratheona na Królewską Przystań Ogar porwał Aryę i uczynił z niej swoją zakładniczkę. Szybko jednak okazało się, że szczęście mu nie sprzyja i wszystkie osoby, które mogłyby zapłacić mu za Starkównę, nie żyją. Chociaż początkowo Clegane trafił na listę osób do wyeliminowania stworzoną przez dziewczynkę po śmierci jej ojca, z czasem między Ogarem i Aryą pojawiła się relacja, którą w pewien pokręcony sposób można porównać do więzi ojca i córki. Mężczyzna stał się jej sadystycznym mentorem, który starał się nauczyć następczynię Winterfell, jak przetrwać w niesprzyjającym świecie. Jednak podczas konfrontacji Ogara z Brienne, dziewczyna wykorzystała sytuację i uciekła, zostawiając swojego porywacza na pewną śmierć. 

Kiedy okazało się, że Clegane przeżył i dołączył do Bractwa bez chorągwi, a Arya stała się utalentowaną skrytobójczynią, widzowie z niecierpliwością czekali, aż drogi dwójki bohaterów ponownie się przetną. Doszło do tego dopiero w pierwszym odcinku finałowego sezonu. Ogar - obecnie sprzymierzeniec Dany i Jona trafił do Winterfell - tego samego miejsca, w którym od zakończenia siódmego sezonu znajdowała się Arya. 

Ich ponowne spotkanie okazało się mroczne i niepozbawione dozy humoru - zupełnie jak przewidywali fani. Ogar od razu dostrzegł, że dziewczyna się zmieniła, ale wypomniał jej, że zostawiła go na pewną śmierć. Arya bez cienia skruchy wspomniała swój czyn i przypomniała Sandorowi, że przy okazji go okradła. Zamiast zemsty dwójka patrzyła sobie w oczy. W spojrzeniu Clegane'a można było wyczuć dumę z dawnej uczennicy, która własnymi rękami wymordowała sobie drogę do domu. 

Mimo że Ogar nazwał Aryę "zimną suką", dziewczyna nie rzuciła się za nim z mieczem w dłoni i pozwoliła mu odejść. Ta scena nie tylko zakończyła napięcie, pozostawione w zawieszeniu od czasów piątego sezonu serialu, ale również pokazała, jak bardzo bohaterowie "Gry o tron" zmienili się podczas ostatnich dramatycznych wydarzeń. Samo spotkanie powinno być więc satysfakcjonujące dla widzów serialu. Jedyne zastrzeżenie może budzić fakt, że miało miejsce na samym początku sezonu. 

"Gra o tron" sezon 8 - kiedy zakończenie serialu?

Być może ponowna konfrontacja Aryi i Ogara nastąpiła zbyt szybko, ale prawdopodobnie w kolejnych odcinkach "Gry o tron" nie będzie czasu na tak prozaiczne sprawy, jak dawne niesnaski pomiędzy bohaterami. W końcu mieszkańcy Westeros będą musieli stawić czoła armii Nocnego Króla. Czy zwaśnione rody w końcu połączą siły, czy wykorzystają bitewne zamieszanie, aby wyeliminować rywali raz na zawsze? Przekonamy się za kilka tygodni. Powtórka pierwszego odcinka "Gry o tron" trafi na HBO 15 kwietnia 2019 roku o godzinie 20:10. Kolejne odcinki zobaczymy w następujące po sobie niedziele. Zakończenie serialu będzie miało miejsce 19 maja 2019 roku. Ostatni sezon "Gry o tron" można również oglądać na HBO GO. 

>>Zobacz też: "Gra o tron" sezon 8: Zapowiedź drugiego odcinka [ANALIZA]<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.