W serialu "Falcon and the Winter Soldier" pojawi się drugi czarnoskóry Kapitan Ameryka. O kogo chodzi?

20.02.2020 09:34
Carl Lumbly|undefined Fot. ImagePressAgency/face to face/FaceToFace/REPORTER

Do obsady serialu "Falcon and the Winter Soldier" dołączył Carl Lumbly. Fani Marvela mają nadzieję, że aktor zagra pierwszego czarnoskórego Kapitana Amerykę.

Już za kilka miesięcy na platformie Disney+ wystartuje pierwszy serial Marvela z gwiazdami filmów w rolach głównych. Chodzi o produkcję "Falcon and the Winter Soldier", w której zobaczymy, jak Sam Wilson radzi sobie jako nowy Kapitan Ameryka. Najnowszy angaż do obsady serialu sugeruje jednak, że Falcon nie będzie jedynym czarnoskórym Capem w produkcji Marvel Studios. Istnieje szansa, że na ekranie zobaczymy również Isaiah Bradleya.

"Falcon and the Winter Soldier" - Carl Lumbly jako pierwszy czarnoskóry Kapitan Ameryka?

Jak podaje Deadline, do obsady nowej produkcji dołączył Carl Lumbly - aktor znany z takich tytułów jak "Doktor Sen" czy seriale z serii Arrowverse. Na razie nie potwierdzono, kogo zagra aktor, ale fani podejrzewają, że chodzi o pierwszego czarnoskórego Kapitana Amerykę.

Przeczytaj także

Pomysł na uczynienie Falcona Kapitanem Ameryką nie jest nowy. Tego typu sytuacja kilka lat wcześniej miała miejsce w komiksach Marvela. Sam Wilson nie był jednak pierwszą czarnoskórą osobą, która dzierżyła miano i tarcze wielkiego bohatera. W pierwszym numerze "Truth: Red, White & Black" z 2003 roku zadebiutował bowiem Isaiah Bradley. Wojsko amerykańskie miało nadzieję, że Steve Rogers nie będzie jedynym superżołnierzem, więc postanowiło kontynuować Projekt Rebirth. Z tego powodu 300 afroamerykańskich rekrutów poddano eksperymentowi wbrew ich woli.

1 Fot. foto: Young Avengers Presents #1

Finalnie przeżył tylko kilku żołnierzy, w tym Isaiah Bradley, którzy zostali przydzieleni do specjalnej jednostki militarnej, która brała udział w wielu samobójczych misjach. Podczas jednej z nich, Bradley ukradł kostium Kapitana Ameryki, stając się pierwszym czarnoskórym obywatelem USA, który go przywdział. Potem został za ten czyn skazany przez sąd wojskowy i spędził lata w więzieniu. W świadomości czarnoskórych mieszkańców Stanów Zjednoczonych był jednak wielkim bohaterem, mimo że oficjalna historia o nim milczała i nie honorowała jego zasług. Bradley jest  dziadkiem Elijah Bradleya - członka Young Avengers, który poszedł w ślady dziadka i został herosem znanym jako Patriot.

Przeczytaj także

"Falcon and the Winter Soldier" - kiedy premiera?

W nadchodzącej produkcji pojawi się kilka wątków z filmów MCU, ale nie zabraknie też nowych rozwiązań fabularnych. Za serial odpowiada Kari Skogland. W rolach głównych oprócz  Anthony'ego Mackiego iSebastiana Stana zobaczymy Emily VanCamp, oraz Daniela Brühla. Na razie nie zdradzono daty premiery "Falcon and the Winter Soldier". Wiadomo jedynie, że serial zadebiutuje w sierpniu 2020 roku na platformie Disney+.

Przeczytaj także

Zobacz też: "Falcon and the Winter Soldier" - w serialu Marvela zadebiutuje czarnoskóry Bucky?

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.