"Wandavision" będzie inspirowany najśmieszniejszym serialem świata

24.11.2020 15:52
WandaVision Fot. Marvel/Walt Disney Studios Motion Pictures/Everett Collection/EAST NEWS

"WandaVision" wciąż czeka jeszcze na swoją premierę, ale wiemy już, że serial stanowi prawdziwą mieszankę wybuchową. W produkcji MCU poświęconej Wandzie Maximoff i Visionowi mają pojawić się inspiracje zaczerpnięte z popularnych sit-comów.

Kiedy "WandaVision" w końcu trafi na ekrany, ma szanse odwrócić do góry nogami wszystko, co wiemy o produkcjach MCU. Serial zapowiadany jest jako mieszanka klasycznych sit-comów z filmowym uniwersum Marvela, w którym dwójka superbohaterów wiedzie idealne życie na przedmieściach. W jednym z ostatnich wywiadów szef Marvel Studios opowiedział o inspiracjach, jakie twórcy czerpali z innych komediowych seriali.

Polecamy

"WandaVision" jak "The Office"

Niedawno na łamach Antyradia informowaliśmy o badaniach, z których wynika, że "The Office" jest najśmieszniejszym serialem świata. Jak widać, podobnego zdania co badani, są też twórcy serialu "WandaVision", którzy postanowili czerpać inspirację z produkcji ze Steve'em Carellem w roli głównej. W najnowszym wydaniu magazynu "Empire" Kevin Feige zdradził, że podobnie jak w "The Office" w serialu pojawią się momenty, w których bohaterowie będą zwracali się bezpośrednio do kamery, zaś stylistyka będzie nawiązywała do reportażu telewizyjnego.

Sięgamy do stylu "Współczesnej rodziny" i "The Office". Pojawi się mówienie do kamery, kamera z ręki, styl dokumentalny.

Kevin Feige

"The Office" to klasyczny mockument, a więc produkcja fabularna, która udaje dokumentalną, najczęściej (choć nie zawsze) w sposób satyryczny. W serialu o amerykańskim biurze obsada wciela się w pracowników firmy papierniczej, którzy biorą udział w reportażu telewizyjnym na temat codziennego życia biurowego.

Polecamy

"WandaVision" - kiedy premiera serialu MCU?

"WandaVision" ma już za sobą kilka zmian dotyczących daty premiery. Fani produkcji spodziewali jej się w listopadzie 2020, a następnie przed końcem roku. Ostatecznie okazało się, że premiera serialu z Elisabeth Olsen i Paulem Bettanym w rolach głównych odbędzie się dopiero 15 stycznia 2021. Oczywiście chodzi o premierę na platformie Disney+, która jeszcze nie dotarła do Polski. Nie wiadomo zatem, kiedy polscy fani będą mogli zobaczyć pierwszy z nowych seriali MCU.

Olsen i Bettany ponownie wcielą się w role, które od lat kreują w filmach Marvela. Reżyserem serialu jest Matt Shakman, zaś za scenariusz odpowiada Jac Schaeffer. 

Polecamy
Natalia Hluzov
Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.