"WandaVision" jest najwyżej ocenianą produkcją Marvela na Rotten Tomatoes. Jaki ma wynik?

19.01.2021 10:13
Vision (Paul Bettany) - Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów - kadr z filmu Marvela Fot. Everett Collection/East News

"WandaVision" to pierwszy serial stworzony przez Marvel Studios. Dwa debiutanckie odcinki odniosły ogromny sukces. Obecnie to najlepiej oceniana produkcja całego MCU. 

Pierwsza dwa odcinki serialu "WandaVision" już za nami. Chociaż produkcja jest zupełnie inna niż dotychczasowe produkcje Marvel Studios została najbardziej doceniona przez krytyków. Jaką ocenę wystawiono "WandaVision" na Rotten Tomatoes?

"WandaVision" - najlepiej oceniana produkcja Marvela w historii

Pandemia koronawirusa sprawiła, że fani MCU mieli długą przerwę od produkcji o superbohaterach Domu Pomysłów. Pierwszym tytułem, który ukazał się po ponad rocznej przerwie, nie był jak pierwotnie planowano film "Black Widow", tylko serial Disney+ pod tytułem "WandaVision".

Polecamy

Serial opowiadający o Scarlet Witch i Visionie to pierwsza odcinkowa produkcja Marvel Studios, która jednocześnie otworzyła Fazę Czwartą MCU. 15 stycznia 2021 roku zadebiutowały dwa pierwsze odcinki, które pokrywały się z tym, co zapowiadali twórcy - serial jest superbohaterskim sitcomem. Forma jest jednak ściśle powiązana z fabułą. Konwencja sprawiła, że "WandaVision" nie jest typową superbohaterską produkcją, w której wątki fabularne to pretekst do niekończących się walk i scen akcji. Twórcy postanowili sięgnąć po coś zupełnie innego.

Polecamy

Marvel Studios powołało więc do życia eksperyment, a stali widzowie przyzwyczajeni do blockbusterowych widowisk zostali wystawieni na próbę. Okazuje się, że eksperyment powiódł się w stu procentach. W chwili pisania tego artykułu serial "WandaVision" na portalu Rotten Tomatoes zdobył 97% świeżości ocen krytyków filmowych. Tym samym produkcja zajmuje pierwsze miejsce jako najwyżej oceniany serial MCU, ale w ogólnym rozrachunku też przoduje. "Wanda Vision" wyprzedza poprzedniego faworyta - oscarowego "Black Panthera" o jeden procent. Tym samym serial jest najwyżej ocenianą produkcją Marvel Studios w historii.

WandaVision na Rotten Tomatoes Fot. foto: print screen z Rotten Tomateos

Oczywiście 97% świeżości odnosi się tylko do ocen ekspertów. Zwyczajni widzowie ocenili "WandaVision" nieco niżej, ale wynik i tak jest bardzo dobry, bo wynosi 81%. Warto jednak pamiętać, że średnia może się zmienić, ponieważ na razie wystawiono ocenę za dwa pierwsze z dziewięciu odcinków.

Polecamy

"WandaVision" - kiedy premiera kolejengo odcinka serialu Marvela?

Czy kolejne odcinki "Wanda Vision" zmienią zdanie krytyków i przeciętnych zjadaczy popcornu? O tym przekonamy się już niedługo. Trzeci odcinek produkcji zadebiutuje już 22 stycznia 2021 roku na platformie Disney+. Serwis nadal nie jest dostępny w Polsce, więc na oficjalną premierę w naszym kraju, trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. W produkcji reżyserowanej przez Jac Schaeffer wystąpili Elizabeth Olsen, Paul Bettany, Randall Park, Kat Dennings, Teyonah Parris i Kathryn Hahn.

Polecamy
Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.