„Wataha” powróci w 2. sezonie

Robert Skowronski
21.06.2016 14:14
„Wataha” powróci w 2. sezonie Fot. materiały prasowe

HBO Polska wydało oficjalne oświadczenie, z którego dowiedzieliśmy się, że powstanie 2. sezon „Watahy”. Bohaterowie ponownie wracają w Bieszczady.

Pierwsza seria odcinków zadebiutowała na antenie stacji w 2014 roku. Była to opowieść o kapitanie Wiktorze Rebrowie (Leszek Lichota) próbującym rozwikłać zagadkę zamachu bombowego, w wyniku którego śmierć ponieśli jego przyjaciele ze Straży Granicznej. Na ekranie pojawili się m.in. Bartłomiej Topa, Marian Dziędziel, Aleksandra Popławska czy Andrzej Zieliński.

Po premierze pierwszego odcinka, który zgromadził ponad milion widzów, już było wiadomo, że nowa produkcja stacji okazała się strzałem w dziesiątkę. Jednak długo nie mogliśmy usłyszeć o tym, że powstanie kolejna porcja epizodów. W końcu jednak informacja ta została potwierdzona:

Wiadomość przekazał także Michał Kozicki, prezes HBO Polska:

To już czas, by podzielić się z widzami nowiną, że najbardziej oczekiwany polski serial powraca. Pracujemy nad drugim sezonem „Watahy”, która stała się kultową polską produkcją. Teraz po emisji w innych krajach europejskich czas na kolejne odcinki serialu, który niezmiennie pozostaje numerem jeden wśród polskich produkcji prezentowanych na antenie HBO. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników oglądalności i zaangażowania widzów, w związku z czym podjęliśmy decyzję o produkcji drugiego sezonu.

Póki co nie wiadomo kiedy „Wataha” powróci do ramówki, choć możliwe, że nastąpi to wiosną 2017 roku. Wiemy jednak, że producentem wykonawczym będzie ponownie ATM Grupa, zaś zdjęcia będą raz jeszcze realizowane na terenie Bieszczad. Niestety to jedyne informacje dotyczące 2. sezonu, jednak co do poprzednich odcinków, to mają one wkrótce być emitowane w brytyjskim Channel 4 w cyklu prezentującym najlepsze produkcje z całego świata.

Dla tych, którym „Wataha” jest obca przedstawiamy zwiastun 1. sezonu serialu:

HBO Polska pracuje też nad nowymi odcinkami „Paktu” z Marcinem Dorocińskim. Scenarzystami drugiej serii są Marcin Kubawski, Jarosław Kamiński, Andrzej Gołda i Maciej Kubicki, zaś reżyserem Leszek Dawid. Mogliśmy już zobaczyć materiały z kręcenia „Paktu” na Śląsku w 360 stopniach.

Cieszycie się, że powstanie 2. sezon „Watahy”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.