"Wataha" - powstanie 3. sezon! Kiedy premiera? Wszystko, co wiemy o serialu

Kamil Kacperski
17.12.2018 17:55
Wataha |undefined Fot. materiały prasowe

Potwierdzono, że powstanie 3. sezon popularnego serialu "Wataha" z Leszkiem Lichotą, Bartłomiejem Topą i Aleksandrą Popławską w rolach głównych. Co wiemy o nowych odcinkach serialu?

Niestety niewiele konkretów - na początku grudnia 2018 roku HBO poinformowało, że planuje nakręcić kolejny, 3. już sezon "Watahy", jednego z najpopularniejszych seriali w Polsce. Stacja nie zdradziła daty premiery i poinformowała jedynie, że nowe odcinki pojawią się jeszcze w 2019 roku, a zdjęcia do serii numer 3 wystartują już w lutym 2019 roku. Jakie losy czekają kapitana Rebrowa i spółkę?

Wataha sezon 3 - obsada

W rolach głównych powrócą oczywiście bohaterowie znani z poprzednich odcinków popularnego serialu "Wataha", czyli Leszek Lichota (kapitan Rebrow), Aleksandra Popławska (prokurator Iga Dobosz), Andrzej Zieliński (major Konrad Markowski), Dagmara Bąk (kapral Aga Małek), Maciej Mikołajczyk (plutonowy Piotr "Rambo" Wójcik), Jacek Lenartowicz (Michał Łuczak), Jarosław Boberek (policjant Świtalski), Mariusz Saniternik (Kalita), Andrzej Konopka (kapitan Krzysztof "Doktor" Starowicz) i Piotr Żurawski (Sylwester Wiśniak). Na razie nie wiemy jednak, kto dołączy do szerokiej obsady "Watahy".

Wataha sezon 3 - o czym będą nowe odcinki?

Akcja 2. sezonu rozpoczęła się cztery lata po wydarzeniach z pierwszego sezonu i również toczy na bieszczadzkim pograniczu. Kapitan Rebrow ukrywał się w lasach po stronie Ukrainy. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym za ucieczkę z aresztu. Zmagał się z dziką naturą, a kontakt utrzymywał jedynie z dwojgiem przyjaciół - Michałem Łuczakiem oraz doktor Martą Siwą. Pogranicze było niespokojne, ponieważ nie udało się rozbić wszystkich szlaków przerzutowych, a lokalny przemytnik Kalita wyszedł z więzienia. W wyniku mniejszych i większych intryg oraz dramatów, 2. sezon "Watahy" kończy się propozycją dla Rebrowa, który ma możliwość wrócić do służby w straży granicznej. Co się z nim stanie? Jaki los czeka prokurator Dobosz? Tego niestety na razie nie wiemy.

Wataha - czy powstanie kolejny sezon?

I chociaż premiery nie miał jeszcze 3. sezon "Watahy", to po wypowiedziach Johnathana Younga, wiceprezydenta Original Programming and Production z HBO Central Europe, możemy wnioskować, że HBO ani myśli o tym, by anulować produkcję serialu i wręcz przeciwnie, ma spore plany dotyczące serii:

Cieszymy się, że możemy powrócić do wyjątkowej scenerii Bieszczad, by zrealizować kolejny sezon jednego z naszych najbardziej popularnych seriali. Jak udowodniły poprzednie sezony "Watahy" oraz nasz najnowszy polski serial "Ślepnąc od świateł", jest zapotrzebowanie na polskie produkcje nie tylko na lokalnym rynku, ale również w Europie Środkowej i poza nią.

W informacji prasowej możemy jeszcze przeczytać słowa producenta "Watahy", Bogumiła Lipskiego, który nie mógł przestać chwalić Bieszczad. Według niektórych, to właśnie ta lokalizacja jest głównym bohaterem serialu HBO:

Granica między Ukrainą a Polską, a tym samym Unią Europejską ciągle nas inspiruje, a nasze Bieszczady są po prostu piękne i fascynujące. Wracamy w tam, bo gdzie jak nie w Bieszczadach można nakręcić trzeci sezon "Watahy". Będzie niebezpiecznie, mrocznie i nieprzewidywalnie. Przed nami kilka miesięcy ciężkiej pracy.

Kto stworzy 3. sezon Watahy?

Scenariuszem 3. sezonu "Watahy" zajmą się Piotr Szymanek (head writer), Katarzyna Tybinka oraz Marta Szymanek. Producentami są Bogumił Lipski (HBO Polska) i Izabela Łopuch (executive producer, HBO Polska). Producentem nadzorującym z ramienia HBO Europe jest Johnathan Young. Producentem ze strony ATM GRUPA jest Andrzej Muszyński. Oba dotychczasowe sezony "Watahy" można oglądać w HBO GO.

Premiera 3. sezonu "Watahy" jest planowana na rok 2019. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.