„Wataha” w Bieszczadach w zwiastunie 2. sezonu

Robert Skowronski
05.06.2017 09:57
„Wataha” w Bieszczadach w zwiastunie 2. sezonu Fot. kadr z wideo

Piękne zdjęcia zjawiskowych Bieszczad i zapowiedź wypełnionych akcją wydarzeń. Zobaczcie co nas czeka w 2. sezonie „Watahy”.

Wciąż nie wiadomo kiedy dokładnie HBO wyemituje nowe odcinki, oprócz tego, że wydarzy się to jesienią 2017 roku. Jest na co czekać - udowodnił to już pierwszy zwiastun 2. sezonu „Watahy”, a najnowszy to tylko potwierdza.

Akcja serialu rozpoczyna się cztery lata po wydarzeniach pierwszego sezonu. Rebrow (Leszek Lichota) ukrywa się w bieszczadzkiej głuszy, oficjalnie jest poszukiwany. Po odkryciu makabrycznej zbrodni na granicy prokurator Dobosz (Aleksandra Popławska) otrzymuje zadanie poprowadzenia śledztwa i z dużymi obawami wraca w Bieszczady. Markowski (Andrzej Zieliński) twardą ręką trzyma watahę, zyskał zaufanie swoich podwładnych, ale sprawy sprzed lat nie dają mu spokoju.

Zobaczcie nową zapowiedź 2. sezonu:

Bogumił Lipski, producent serialu ze strony HBO, opowiedział o nowych odcinkach produkcji

Drugi sezon „Watahy” to opowieść o niekończącej się ucieczce, tej rozumianej dosłownie, fizycznej, ale i tej emocjonalnej, od bolesnej przeszłości. To opowieść o tym, że jeśli nie konfrontujemy się z przeszłością, nie jesteśmy w stanie się od niej uwolnić. Okazuje się, że jest ona najgorszym więzieniem, że gdy jest nierozliczona, zawsze wraca, infekując teraźniejszość i przyszłość. Akcja serialu rozpoczyna się cztery lata po wydarzeniach pierwszego sezonu. Chcieliśmy zachować autentyczny upływ czasu.

W nowe postaci wcielą się Andrzej Konopka, Matylda Damięcka, Helena Norowicz, Piotr Żurawski, Grzegorz Damięcki, Weronika Humaj oraz ukraińska aktorka Anna Donchenko.

Autorami scenariusza do drugiego sezonu są Piotr Szymanek (head writer), Marta Szymanek, Katarzyna Tybinka oraz Bartosz Janiszewski. Reżyserią zajmą się Kasia Adamik („Boisko bezdomnych”, „Wataha I”), Olga Chajdas („3xMiłość”, „Głęboka woda”) oraz Jan P. Matuszyński („Deep Love”, „Ostatnia Rodzina”). Autorem zdjęć jest Tomasz Augustynek.

 

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.