West Coast Avengers powraca z młodymi członkami grupy

Sergiusz Kurczuk
18.05.2018 13:19
1 (2018) Fot. okładka komiksu Weast Coast Avengers #1 (2018)

Marvel Comics reaktywuje oddział Avengers z Zachodniego Wybrzeża. Drużynę stanowią w większości stosunkowo nowi, młodzi superbohaterowie. 

Avengers nigdy za wiele! Takiego zdania jest najwidoczniej szefostwo wydawnictwa Marvel Comics, bo zapowiedziano nowy komiks poświęcony podgrupie drużyny, która zajmuje się ratowaniem świata z Wschodniego Wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Zaprezentowano już okładkę pierwszego numeru „West Coast Avengers” oraz członków odświeżonego teamu. Czego będzie dotyczyć nowa seria?

„West Coast Avengers” - kto dołączył do grupy?

Tym razem nie chodzi o raperów. Większość superbohaterów Marvela zamieszkuje Wschodnie Wybrzeże, a konkretnie okolice Nowego Jorku. Co jednak, kiedy złoczyńcy postanowią zaatakować na Zachodzie? Quinjety są szybkie, ale po co tracić czas? Lepiej stworzyć zamiejscowy oddział grupy, który w razie czego zajmie się zagrożeniem. Z tego powodu powstało nowe wcielenie grupy West Coast Avengers. Historię napisze Kelly Thompson, a rysunkami zajmie się Stefano Caselli. Do składu należeć będą głównie stosunkowo nowi, młodzi bohaterowie. W grupie pojawią się dwie wersje Hawkeye'a - Clint Barton oraz Kate Bishop, damska wersja Deadpoola o pseudonimie Gwenpool, zbuntowany były członek X-Men znany jako Kid Omega, chłopak Kate o imieniu Johnny, czyli Fuse oraz jej koleżanka ze składu Young Avengers - America Chavez. Okładka zapowiada, że komiks będzie utrzymany w pogodnym, humorystycznym tonie. 

West Coast Avengers 1 (2018) Fot. foto: materiały promocyjne

Kate będzie potrzebowała pomocy, by ocalić Los Angeles. W tym celu uformuje się grupa herosów, którzy w większości nie mają ze sobą nic wspólnego. Opis komiksu wygląda obiecująco.

Hawkeye (Kate Bishop). Hawkeye (Clint Barton). Koleś imieniem Fuse. Nigdy przenigdy nikt nie nazwał ich „wielką trójką”... czegokolwiek. A teraz połączyli siły by... no dobra, zrobili to po raz drugi. Dzięki bogu wzięli również ze sobą Americę Chavez, Gwenpool i Kid Omegę. Zaraz. Co? Właśnie tak! To nowi West Coast Avengers, synu. Módl się za nich, żeby udało się im ocalić świat, ponieważ coś wielkiego zmierza na Zachodnie Wybrzeże. 

West Coast Avengers - kim są?

To nie pierwszy raz, kiedy twórcy komiksów Marvela wpadli na pomysł, by stworzyć oddział Avengers z Zachodniego Wybrzeża. W 1984 roku powstała 4-zeszytowa miniseria zatytułowana „West Coast Avengers”, w której ambitny Hawkeye miał w końcu okazję zaprezentować się jako lider grupy. Zespół powstał z inicjatywy Visiona, po tym, jak liczba członków oryginalnych Avengers przekroczyła rządowe dyrektywy. Do grupy należeli Wonder Man, Tigra, Iron Man (James Rhodes) oraz świeżo upieczona żona łucznika -  Mockingbird. Pomysł się sprawdził i wkrótce powstał już regularnie ukazujący się volume 2. przygód West Coast Avengers, do których dołączyli Vision i Scarlet Witch. Serię zakończono jednak w 1989 roku po 47 numerach. 

2 Fot. foto: okładka komiksu West Coast Avengers vol. 2 #2

Jak widac, twórcy komiksów wykorzystują popularności filmu „Avengers: Infinity War”, by wypromować mniej rozpoznawalne postacie. Czy Barton ponownie wcieli się w przywódcę drużyny? A może dzieciaki o supermocach wejdą mu na głowę? No i przede wszystkim, czym jest zbliżające się do Los Angeles zagrożenie? Przekonamy się w 22 sierpnia 2018 roku, kiedy komiks trafi do sklepów. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.