„Wiedźmin” Netflixa z gotowym scenariuszem 1. odcinka

Kamil Kacperski
27.02.2018 13:22
Geralt z Rivii w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon|undefined Fot. materiały prasowe

Scenarzystka Lauren S. Hissrich podzieliła się na swoim Twitterze zdjęciem, na którym widać pierwszą wersję scenariusza do odcinka pilotażowego „Wiedźmina”.

W maju 2017 roku, rynkiem telewizyjnym wstrząsnęła wiadomość, że potężny Netflix zajmie się produkcją serialu o wiedźminie Geralcie i jego kompanii. Od tego czasu minęło kilka miesięcy i oprócz okazjonalnych nowości, typu opis fabuły na platformie streamingowej, o samym serialu nie wiedzieliśmy praktycznie nic. 

Potem pojawiły się nowe zarysy fabularne, zarówno na angielskiej, jak i polskiej wersji Netflixa, jednak znacząco różniły się one między sobą. Potem jednak ogłoszono, że szefową produkcji zostanie Lauren S. Hissrich, która zajmie się również przygotowaniem lwiej części scenariuszy pierwszego sezonu „Wiedźmina”.

Kobieta znana z pracy przy takich programach Netfliksa jak „Daredevil” czy „The Defenders” podzieliła się 24 lutego 2018 roku na swoim Twitterze zdjęciem, na którym widzimy tytułową stronę scenariusza do pilotażowego odcinka serialu opartego na książkach Andrzeja Sapkowskiego:

Pilot „Wiedźmina” został wysłany ludziom do zrobienia notatek, a ja uciekam na weekend, żeby spędzić trochę czasu z moimi dzieciakami. Widzimy się rano w poniedziałek!

„Wiedźmin” Netfliksa - kiedy doczekamy się ogłoszeń castingowych?

Hissrich jak obiecała, tak też zrobiła. Przez weekend jej Twitter milczał, ale w poniedziałek scenarzystka zaczęła dzielić się ze swoimi obserwującymi informacjami dotyczącymi procesu twórczego. I tak na przykład dzięki temu dowiadujemy się, że praca nad odcinkiem pilotażowym zaczęła się na początku grudnia 2017 roku, a dokładnie 13 grudnia, Hissrich zaprezentowała Netfliksowi ogólny zarys fabularny całego 1. sezonu. 

Po tym, scenarzystka skupiła się w całości na pracy nad pierwszym odcinkiem, co zaowocowało tym, że 23 lutego 2018 roku ukończyła pierwszą wersję scenariusza do epizodu pilotażowego, który i tak, według niej, jest stanowczo za długi, bo liczy sobie aż 78 stron:

A 23 lutego skończyłam pierwszą wersję scenariusza do pilota. Ma 78 stron, więc jest stanowczo za długi, ale nie jestem jeszcze gotowa żeby coś z niego wyciąć!

Wiadomość, że ukończono pierwszą wersję scenariusza do odcinka pilotażowego, na pewno ucieszy wielu widzów. Jednak fani wciąż nie wiedzą, kto wcieli się w ich ulubieńców, ani też które opowiadania, czy książki zostaną przeniesione na ekrany telewizorów. Pozostaje być jedynie dobrej myśli i trzymać kciuki za to, że teraz twórcom praca będzie szła dużo szybciej i sprawniej, i że już niedługo dowiemy się o produkcji nieco więcej.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.