Jaką rolę będzie pełnił Peter Jackson w serialu opartym na „Władcy Pierścieni”?

Natalia Hluzow
06.04.2018 14:29
Peter Jackson Władca Pierścieni|undefined Fot. Mary Evans Picture Library/ EAST NEWS

Serial oparty na twórczości J.R.R. Tolkiena ma być realizowany z udziałem Petera Jacksona. Jaka funkcja zostanie powierzona reżyserowi filmowej trylogii „Władca Pierścieni”?

Po wygranym boju z Netfliksem o prawa do realizacji serialu na podstawie spuścizny J.R.R. Tolkiena, Amazon przymierza się do rozpoczęcia produkcji. Od początku spekulowało się, że w realizację serialu związanego z „Władcą Pierścieni” będzie zaangażowany Peter Jackson. Teraz, przy okazji finalizowania wszelkich umów związanych z produkcją, rzucono nowe światło na tę sprawę.

Serial „Władca Pierścieni”: Peter Jackson jednym z producentów?

Jak donosi magazyn The Hollywood Reporter, Jackson prowadzi rozmowy z firmą Amazon w sprawie objęcia stanowiska producenta wykonawczego serialu. Na razie nic nie zostało jeszcze oficjalnie ustalone, jednak nie jest żadną niespodzianką fakt, że twórca ekranizacji „Hobbita” i „Władcy Pierścieni” chciałby również czuwać nad efektem telewizyjnej wersji historii stworzonej przez Tolkiena.

„Władca Pierścieni” najdroższym serialem w historii

Nowy serial platformy Amazon nie ma być rebootem filmów Jacksona, lecz uzupełniać je o historie, które nie zostały opowiedziane w trylogii. Mówi się też, że jego akcja ma toczyć się przed „Drużyną Pierścienia”. Na razie trudno jednak cokolwiek przesądzać, gdyż nie jest znany ani opis serialu, ani nawet szkic scenariusza.

Wiadomo natomiast, że produkcja ma być najdroższym serialem w historii telewizji. Serwis, który za same prawa do ekranizacji zapłacił 250 milionów dolarów, zapowiedział od razu pięć sezonów serialu opartego na „Władcy Pierścieni”. Szacuje się, że po dodaniu wydatków związanych z realizacją, obsadą, ekipą, efektami specjalnymi i całą postprodukcją ich łączny koszt wyniesie ok. miliarda dolarów.

Zgodnie z zapisami w umowie Amazon ma wystartować z produkcją serialu w ciągu najbliższych dwóch lat. Data premiery, nazwiska realizatorów oraz obsada nie są jeszcze znane, przy czym do roli Gandalfa zgłosił się już sir Ian McKellen. Kiedy tylko poznamy więcej szczegółów, od razu będziemy Was o nich informować.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.