"Władca Pierścieni" od Amazona będzie 5 razy droższy od "Gry o tron"

20.04.2021 13:08
"Władca Pierścieni" od Amazona będzie 5 razy droższy od "Gry o tron" Fot. New Line Cinema / WingNut Films/Collection Christophel/East News

Przez wiele lat "Gra o tron" była jednym z najdroższych seriali w historii. Okazuje się, że "Władca Pierścieni" już teraz może kosztować 5 razy więcej od hitu HBO.

Władca Pierścieni od Amazona będzie 5 razy droższy od Gry o tron?

"Gra o tron" od HBO była totalnym odświeżeniem gatunku fantasy w telewizji. Budżet, jakość i skala produkcji były nieporównywalnie większe od innych produkcji tego pokroju, ale dzięki temu otrzymaliśmy 6 bardzo dobrych sezonów telewizji i potem 2 kolejne, które nie dorównywały poziomem swoim poprzednikom. Wiemy, że produkcja miała średnio 100 milionów dolarów na każdy pojedynczy sezon produkcji. To ogromna liczba, której prawdopodobnie dorównał od tamtej pory jedynie "WIedźmin" (jeśli chodzi o gatunek fantasy).

Polecamy

Jak twierdzi jednak nowozelandzki minister gospodarki Stuart Nash, Amazon już teraz zainwestował w swój nadchodzący serial... prawie 500 milionów dolarów! ZA JEDEN SEZON. Warto wspomnieć, że jeszcze kilka miesięcy temu The Hollywood Reporter sugerował, iż Amazon przeznaczy pół miliarda dolarów, ale na kilka sezonów "Władcy Pierścieni". Jeśli wierzyć Nashowi, ta suma uległa jednak sporej zmianie - jak poinformował w rozmowie z Morning Report:

Mogę wam zdradzić, że Amazon wyda około 650 milionów nowozelandzkich dolarów (465 milionów dolarów amerykańskich) za sam pierwszy sezon. To jest fantastyczne. To dosłownie jest i będzie największa oraz najdroższa produkcja telewizyjna w historii.

Z doniesień THR i innych zagranicznych portali wynika, że Amazon ma nakręcić aż 5 sezonów serialu w Nowej Zelandii, a także współpracować z krajem w trakcie powstania niezapowiedzianych dotąd spin-offów. 

Polecamy

Nowa Zelandia ma oczywiście świetną relację z adaptacjami dzieł Tolkiena - w końcu i "Władca Pierścieni", i "Hobbit" powstały właśnie tam. Ciekawostka - szacuje się, że budżet trylogii "Władca Pierścieni" Petera Jacksona wynosił niecałe 300 milionów dolarów, czyli dużo mniej, niż jeden sezon serialu od Amazona. 

Jak czytamy w oficjalnym opisie fabuły "Władcy Pierścieni" od Amazona:

Nadchodzący serial Amazon Studios przedstawi nam pierwszy raz w historii opowieści z osławionej Drugiej Ery Śródziemia. Historia rozgrywa się na tysiące lat przed wydarzeniami z "Hobbita" i "Władcy Pierścieni" J.R.R. Tolkiena. Serial rozpoczyna się w erze relatywnego pokoju, a bohaterami jest zbiór postaci - zarówno nowych, jak i dobrze znanych. Te muszą sobie poradzić z nadchodzącym złem, które ponownie grozi Śródziemiu. Od najgłębszych kopalni Mglistych Gór, przez elfią stolicę Lindon, aż do królestwa Numenoru - te postaci stworzą spuściznę, która przetrwa kolejne setki lat. 

Na razie nie znamy daty premiery "Władcy Pierścieni" od Amazona.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.