„Wszystko, czego dziś chcę” w nowej wersji Brodki. Zobacz zapowiedź serialu „Rojst”

Aleksandra Degórska
30.07.2018 11:16
Brodka w coverze Wszystko czego dziś chcę z serialu Rojst|undefined Fot. kadr z wideo

Serial „Rojst” przeniesie widza do dusznych czasów PRL-u. Jak Brodka poradziła sobie z przebojem Izabeli Trojanowskiej?

19 sierpnia 2018 odbędzie się premiera nowego serialu kryminalnego „Rojst” z Andrzejem Sewerynem i Dawidem Ogrodnikiem w rolach głównych. W ramach promocji tej produkcji udostępniono teledysk do utworu „Wszystko, czego dziś chcę” w wersji Brodki oraz producenta A_GIM-a. Teledysk wyreżyserował Michał Marczak, autor nagrodzonego w Sundance filmu „Wszystkie nieprzespane noce”, jak również klipu Radiohead do utworu „I promise”.

W oryginale utwór „Wszystko, czego dziś chcę” śpiewała Izabela Trojanowska. Teraz ten znany hit pojawił się w zupełnie nowej odsłonie. Brodka nagrała autorską wersję utworu utrzymaną w stylistyce dusznych czasów PRL-u. Scenografia, stroje, muzyka i światło przenoszą widza gdzieś do małego miasteczka w Polsce z lat 80.

W teledysku obok Brodki pojawił się także Piotr Fronczewski, wcielający się w serialu „Rojst” w rolę kierownika Hotelu Centrum, miejsca, gdzie przecinają się losy niemal wszystkich bohaterów serialu. W klipie zagrał również m.in. Andrzej Seweryn, Dawid Ogrodnik, Agnieszka Żulewska i Zofia Wichłacz.

Brodka w coverze „Wszystko, czego dziś chcę”

Reżyser klipu Michał Marczak tak wyjaśnił koncepcję teledysku:

W klipie chciałem oddać klimat peerelowskiego piekiełka - klubu na granicy burdelu, pokazanego z lekko psychodelicznej perspektywy. Głównymi bohaterkami są silne, pewne siebie dziewczyny, które przejmują kontrolę nad klubem wprowadzając obecnych tam mężczyzn w stan mocnego zakłopotania. Nad wszystkim czuwa Brodka i capo di tutti capi - Piotr Fronczewski, który próbuje zrozumieć co się dzieje w tym dziwnym mieście, przesiąkniętym jakimś nieuchwytnym złem.

Cała ścieżka dźwiękowa serialu „Rojst” przywołuje największe przeboje lat 80. W tle kryminalnej historii usłyszymy również m.in. „Zaopiekuj się mną” w wykonaniu grupy Rezerwat, „Jesteś lekiem na całe zło” Krystyny Prońko oraz „Boskie Buenos” - Maanam. Za autorską muzykę odpowiada z kolei Jan Komar. Oprócz teledysku powstanie również prolog serialu.

„Rojst” - o czym jest nowy serial Showmax

Serial przenosi widza do lat 80. w Polsce. W niedużym, zapomnianym mieście gdzieś na południowym zachodzie Polski, dochodzi do brutalnego podwójnego morderstwa: młodej prostytutki i miejscowego komunistycznego działacza.

W tym samym czasie samobójstwo popełnia para nastolatków. W miejscowej gazecie o morderstwie ma napisać Witold Wanycz (Andrzej Seweryn), doświadczony dziennikarz. Jednocześnie w tej samej redakcji zatrudnia się młody redaktor: Piotr Zarzycki (Dawid Ogrodnik) – syn wysoko postawionego działacza partyjnego. Rozpoczyna na własny rachunek dziennikarskie śledztwo. Czym bardziej angażuje się w sprawę, tym głębiej grzęźnie w tytułowy rojst - bagno, z którego trudno się wydostać.

Reżyserem i współautorem scenariusza, napisanego razem z Kasprem Bajonem jest Jan Holoubek, operatorem zaś Bartek Kaczmarek.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.