Wybrano aktora, który wcieli się w Lobo. Kto zagra morderczego antybohatera DC?

Sergiusz Kurczuk
04.10.2018 12:02
Wybrano aktora, który wcieli się w Lobo. Kto zagra morderczego antybohatera DC? Fot. Justice League vol. 2 #23.2

Lobo w końcu doczeka się aktorskiej wersji. Postać pojawi się jako czarny charakter w drugim sezonie serialu „Krypton”. Kto go zagra? 

Podczas San Diego Comic Con 2018 ogłoszono, że w drugim sezonie serialu „Krypton” głównym przeciwnikiem protagonistów zostanie sam Lobo. Brutalna postać cieszy się dużą popularnością w kręgu fanów DC Comics, ale do tej pory nie stworzono żadnego filmu ani serialu o tym antybohaterze (chociaż wystąpił gościnnie w animacji o Supermanie). Dzięki stacji SyFy ten stan rzeczy się zmieni i już niedługo morderczy Czarnianin będzie psuć krew krajanom Supermana. Twórcy zdradzili, który aktor zagra Lobo. 

„Krypton” sezon 2 - kto zagra Lobo?

Jak podaje The Hollywood Reporter, w Lobo wcieli się aktor znany z serialu „Fall”. Chodzi o Emmetta Scanlana. Irlandczyk występował również w takich produkcjach jak „Anno Domini – Biblii ciąg dalszy” oraz innej adaptacji DC - „Constantine”. To dość nietypowy wybór, bo Lobo kojarzy się raczej z górą mięśni, ale twórcy zapewne posłużą się efektami komputerowymi CGI. Lobo będzie drugim klasycznym czarnym charakterem z DC, pojawiającym się w serialu „Krypton”. W pierwszym sezonie pojawił się Brainiac. Sama produkcja została oparta na miniserii Johna Byrne'a „The World of Krypton” z 1980 roku. Historia opowiada losy planety Supermana dwie dekady przed zniszczeniem Kryptona. 

Emmett Scanlan Fot. foto: 0000554/Reporter/East News

Lobo - kim jest postać z komiksów DC?

Antybohatera powołali do życia scenarzysta Roger Slifer i rysownik Keith Giffen. Lobo zadebiutował w 3. numerze komiksu „Omega Man” z 1983 roku. Ideą przyświecającą stworzeniu postaci było powołanie do życia brutalnej parodii Wolverine'a z Marvel Comics. Żart twórców początkowo nie wypalił, ale w latach 90., kiedy mroczni, muskularni bohaterowie z wielkimi spluwami wypełniali karty komiksów, zyskał wielką popularność. W tym okresie dostał własną serię, w której kopał tyłki wszystkim, jak leciało. Morderczy kosmita starł się z wieloma postaciami z komiksów DC - Supermanem, Green Lanternem, a nawet Świętym Mikołajem. 

36 Fot. foto: Lobo vol. 1 #36

„Krypton” sezon 2 - kiedy premiera?

O roli Lobo marzyło wielu aktorów. Jednym z nich jest Jeffrey Dean Morgan. Co ciekawe, Warner Bros. rozważa powołanie do życia pełnometrażowego filmu o kosmicie, który miałby być odpowiedzią na serię „Deadpool”. Reżyserem filmu miałby zostać Michael Bay. Na razie są to jednak wstępne informacje na temat produkcji i pierwszą aktorską wersję Lobo zobaczymy w drugim sezonie serialu „Krypton”. Na razie nie podano daty premiery pierwszego odcinka, ale wiadomo, że trafi na kanał SyFy w roku 2019. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.