X-Meni doczekają się serialu aktorskiego

Robert Skowronski
13.07.2016 11:19
X-Meni doczekają się serialu aktorskiego Fot. materiały prasowe

Grupa mutantów była już obecna na małym ekranie, ale jeszcze nie w serialu aktorskim. A taki ma powstać przy współpracy Marvela z telewizją Fox.

Zamówiony już został odcinek pilotażowy nowej produkcji, którego scenariusz ma napisać Matt Nix („Tożsamość szpiega”) - będzie on też pełnić funkcję producenta wykonawczego. Całość nie została jeszcze zatytułowana, ale wyjawiono zarys fabularny odcinkowej historii.

Będzie to opowieść o zwykłej rodzinie, w której dzieci posiadają nadnaturalne moce. Ich opiekunowie mogą albo wydać je rządowi albo poinformować o wszystkim podziemną organizację mutantów, aby wszyscy wspólnie mogli zawalczyć o przetrwanie.

David Madden, przewodniczący Fox Broadcasting Company, opowiedział o tym, jakie znaczenie ma dla niego historia o X-Menach:

Stworzenie produkcji w uniwersum Marvela było priorytetem dla sieci. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, jak Matt Nix wprowadził nas do tego poruszającego świata. Oryginalne komiksy zawierają pokłady emocji, skomplikowanych relacji oraz bogatej mitologii, z których możemy czerpać. Ze wspaniałą ekipą produkcyjną stojąca za projektem powstanie z tego wielka, dająca radość i ekscytację nowa seria.

Podobnego zdania jest Jeph Loeb stojący na czele Marvel Television:

To wspaniałe, że zrealizujemy projekt z 20th Century Fox. Matt jest wielkim fanem X-Menów, a jego spojrzenie na to uniwersum z bogactwem postaci i przygód przyniesie taki serial, jakiego byśmy oczekiwali. Doskonały zespół stworzy coś całkowicie niepowtarzalnego.

Na dany moment nie wiadomo, czy serial będzie rozgrywał się w ramach kinowego uniwersum X-Menów, którego ostatnią odsłoną jest film „X-Men: Apocalypse”. W projekt jako producenci wykonawczy mają być jednak zaangażowane osoby pracujące przy wielkoekranowych odsłonach cyklu - Simon Kinberg, Bryan Singer i Lauren Shuler Donner.

Wcześniej ogłoszono już, ze Marvel i Fox mają pracować przy innym serialu z komiksowym bohaterem - „Hellfire”. Projekt został jednak zawieszony.

W planach jest także „Gambit”, gdzie w tytułową rolę ma się wcielić Channing Tatum. Obraz miał być gotowy na koniec 2016 roku, ale data premiery została odłożona na czas nieokreślony. Simon Kinberg, wieloletni scenarzysta serii o X-Menach, uważa, że film ma fantastyczny scenariusz, a zdjęcia rozpoczną się wiosną 2017 roku. Być może oznacza to, że „Gambit” wkroczy na ekrany w styczniu 2018 roku. Właśnie na ten czas Fox ma zarezerwowaną już datę premiery, do której nie jest przyporządkowany żaden tytuł.

Chcielibyście obejrzeć X-Menów na małym ekranie?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.