"Z Archiwum X" znowu powraca. Tym razem jako serial animowany

02.09.2020 08:51
 Everett Collection/East News|undefined Fot. East News

Twórcy "Z Archiwum X" nie powiedzieli ostatniego słowa. Według najnowszych informacji trwają pracę nad animowanym spin-offem przygód Muldera i Scully.

"Prawda gdzieś tam jest" głosi słynne hasło z kultowego serialu "Z Archiwum X". Wszyscy fani tej produkcji na pewno ucieszą się na wieść, że niebawem powstanie nowy tytuł dziejący się w świecie agentów Scully i Muldera. Trwają pracę nad animowaną wersją "Z Archiwum X".

"The X-Files: Albuquerque" - powstaje animowany serial "Z Archiwum X"

Oryginalne "Z Archiwum X" zadebiutowało na stacji Fox w 1993 roku. Przygody agentów federalnych szukających odpowiedzi na niewyjaśnione zagadki paranormalne trwały do roku 2002. W międzyczasie pojawiły się też filmy fabularne uzupełniające serial. W 2016 roku powstała kontynuacja, opowiadająca o dalszych losach Muldera i Scully, którą zakończono dwa lata później. To jednak nie koniec.

Przeczytaj także

Jak podaje TV Line, Fox  pracuje nad produkcją zatytułowaną "The X-Files: Albuquerque". Będzie to serial animowany, opowiadający o agencie wyrzutku, który zajmie się sprawami zbyt absurdalnymi dla gwiazd Archiwum X - Scully i Muldera. Na razie produkcja jest na etapie pisania scenariusza. Fox nie zamówił jeszcze oficjalnie serialu, więc trudno mówić o jakichkolwiek szczegółach, włączając w to datę premiery. Wiadomo jedynie, że przynajmniej na razie ani David Duchovny, ani Gillian Anderson nie są zaangażowani w to przedsięwzięcie.

Przeczytaj także

Twórca oryginalnego serialu Chris Carter został producentem wykonawczym "The X-Files: Albuquerque". Tę samą funkcję pełnić będą Gabe Rotter oraz Rocky Russo. Za fabułę pilotażowego odcinka odpowie Jeremy Sosenko. Animacją zajmie się natomiast studio Bento Box znane z serialu "Bob’s Burgers". Wygląda więc na to, że nowa pozycja ze świata "Z Archiwum X" będzie komediowym spojrzeniem na rozwiązywanie nierozwiązanych zagadek. Być może nowe ujęcie sprawi, że "The X-Files: Albuquerque" doczeka się większej ilości sezonów, niż kontynuacja oryginalnego serialu.

Przeczytaj także

 

Zobacz też: Straszna legenda miejska jako Easter egg „Z Archwium X”

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.