„Zagubieni” powrócą? Współtwórca serialu nie wyklucza rebootu

Natalia Hluzow
17.08.2018 11:48
Zagubieni serial|undefined Fot. materiały promocyjne serialu "Lost"

Serial „Lost” zakończył się niecałe 8 lat temu, jednak niektórzy fani wciąż tęsknią za rozbitkami z tajemniczej wyspy na Pacyfiku. Czy powinien powstać zatem reboot serialu? Carlton Cuse, współtwórca „Zagubinych” nie wyklucza takiej możliwości.

Już niebawem na Amazonie zadebiutuje nowy imponujący serial „Jack Ryan” z Johnem Krasinskim w roli głównej, którego współtwórcą jest Carlton Cuse, współodpowiedzialny za gigantyczny sukces „Zagubionych”. W rozmowie z The Hollywood Reporter scenarzysta, showrunner i producent w jednej osobie opowiedział, czy bierze pod uwagę powrót popularnego serialu ABC Network.

Lost tv series Fot. foto: Everett Collection/ EAST NEWS

Współtwórca „Lost” otwarty na powrót serialu

Na początku XXI wieku nieznany szerokiej publiczności J.J.Abrams wraz z Damonem Lindelofem wpadli na wyjkowy pomysł na serial o grupie rozbitków na tajemniczej wyspie. Mężczyźni wspólnie napisali sceariusz pilotażowego odcinka i zajęli się jego realizacją.

Niedługo po jego nakręceniu J.J. Abrams postanowił jednak opuścić projekt na rzecz reżyserii „Mission: Impossible III” z Tomem Cruisem. Damon Lindelof, nie mając doświadczenia jako showrunner serialu, poprosił o pomoc starego znajomego - Carltona Cuse'a. Cuse przybył z odsieczą i od tego momentu stał się połową duetu tworzącego nowy rozdział w historii produkcji telewizyjnych. Cuse i Lindelof wspólnie pisali scenariusz, zajmowali się castingiem, produkcją, montażem, muzyką, a nawet marketingiem, który wykorzystywali w bardzo nowoczesny sposób, stosując popularne dziś trendy marketingowe. By zaintrygować widzów i urzeczywistnić wydarzenia ukazywane na ekranie, tworzyli m.in. strony internetowe nieistniejących linii lotniczych Oceanic Airlines czy inicjatywy Dharma.

Lost tv series Fot. foto: Everett Collection/ EAST NEWS

Cuse do dziś uważa pracę nad „Zagubionymi” za najbardziej przełomową w jego karierze. Jak powiedział w rozmowie z The Hollywood Reporter:

Kiedy tworzyliśmy „Lost” to był największy i najbardziej skomplikowany serial fabularny na świecie.

Czy uważa zatem, że powrót na wyspę i odświeżenie opowieści o zagubionych rozbitkach byłby dobrym pomysłem?

Damon i ja zawsze byliśmy pewni, że opowiedzieliśmy historię, jaką chcieliśmy opowiedzieć. Nie miałbym nic przeciwko, jeśli ABC zatrudniłoby kogoś, kto miałby dobry pomysł na reboot z nowymi bohaterami, którzy trafiają na wyspę w jakimś innym momencie. Z pewnością byłoby mniej ekscytujące, gdyby chcieli użyć tych samych bohaterów, jakich my stworzyliśmy w serialu.

Cuse dodał również, że sam nie chciałby brać udziału w rebootowaniu „Zagubionych”.

„Lost” - jeden z największych hitów amerykańskiej telewizji

Kiedy w 2004 roku serial „Zagubieni” trafił na ekrany, wywołał ogromne poruszenie. Każdy odcinek pierwszego sezonu w USA śledziło średnio 16 milionów widzów. Gigantyczna popularność produkcji sprawiła, że zwrócili na niego uwagę również krytycy. W rezultacie „Lost” otrzymał m.in. 10 nagród Emmy, Złoty Glob oraz dziesiątki innych prestiżowych nagród i nominacji, czyniąc gwiazdy z Evangeline Lilly (znanej dziś jako Wasp), Josha Hollowaya, Naveena Andrewsa i odświeżając wizerunki Matthew Coxa, Terry'ego O'Quinna oraz Dominica Monaghana.

W sierpniu 2018 roku portal The Ringer umieścił piąty odcinek 4. sezonu „Lost” pt. „The Constant” na 1. miejscu listy 100 najlepszych serialowych odcinków stulecia.

 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.