Zapowiedź 2. odcinka nowej serii „Z archiwum X”

Robert Skowronski
25.01.2016 14:52
|center Fot. 20thCentFox / Courtesy Everett Collection / East News

W Stanach Zjednoczonych odbyła się już premiera pierwszego odcinka nowej serii „Z archiwum X”. Dziś kolejny epizod, jednak wcześniej możecie zobaczyć jego zapowiedź.

Polscy widzowie o nowych poczynaniach agentów Muldera i Scully przekonają się dopiero dziś, czyli 25 stycznia 2016 roku, kiedy to polska telewizja wyemituje premierowy odcinek 10. serii. A już kolejnego dnia będziemy mogli zobaczyć drugi epizod. W sumie powstało ich sześć, choć twórcy nie wykluczają poszerzenia serialowego „Z archiwum X”.

W obsadzie oprócz Davida Duchovny'ego i Gillian Anderson znaleźli się także Joel McHale, Robbie Amell, Lauren Ambrose, Annabeth Gish, Annet Mahendru, Rhys Darby, Kumail Nanjiani oraz William B. Davis. Trzy pierwsze odcinki zostały stworzone przez Chrisa Cartera. Pozostałymi zajęły się osoby związane wcześniej z serią: Glen Morgan, Darin Morgan i James Wong.

Otwierający sezon epizod został zatytułowany „My Struggle”. Jego początek to opowieść Foxa Muldera (David Duchovny) o jego osobistej obsesji dotyczącej zjawisk paranormalnych. Reszta fabuły skupi się zaś na sprawie domniemanych porwań przez UFO, a więc jednym z klasycznych motywów kojarzących się z Archiwum X.

Zobaczcie zwiastun drugiego odcinka:

Chris Carter, twórca serialu, opowiedział o kulisach powstawania „Z archiwum X”:

Pierwszy odcinek nie był najdroższym do wyprodukowania, ale drugi już tak. Z pozoru może tak nie wyglądać, ale wykorzystaliśmy do niego całe mnóstwo różnych narzędzi i sprzętu do kamer. Sama nowa seria zebrała kilka ciosów krytyki, ale wiedziałem, że nie każdemu się to spodoba. Ja jednak jestem dumny z osiągniętego efektu.

Gillian Anderson, która gra agentkę Danę Scully, wyznała, że za powrót do serialu zaoferowano jej znacznie mniej pieniędzy niż Davidowi Duchovny'emu:

Przyszli do mnie z dwa razy niższą ofertą. Dziwię się, że media nie podchwyciły tego tematu. O nierównych płacach dla kobiet w przemyśle filmowym powinno się mówić szerzej. Propozycja była dla mnie szokująca, zwłaszcza po moich wysiłkach w przeszłości, żebyśmy dostawali te same kwoty. Tak było kiedyś i trwa to nadal. Nawet nie wiem co o tym powiedzieć. To po prostu przykre.

Widzieliście już nowy odcinek „Z archiwum X”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.