Zapowiedź 7. sezonu „Gry o tron” i wpadki aktorów na planie

Robert Skowronski
25.07.2016 09:18
Zapowiedź 7. sezonu „Gry o tron” i wpadki aktorów na planie Fot. kadr z wideo

Nie padł jeszcze pierwszy klaps na planie sztandarowej produkcji HBO, a już otrzymaliśmy zapowiedź kolejnego sezonu. Zobaczcie zajawkę 7. serii „Gry o tron”.

Poinformowano już o tym, że twórcy tym razem spóźnią się z nowymi odcinkami serialu HBO, dlatego, że potrzebują odpowiednich warunków pogodowych do kręcenia. Prawdą okazało się też to, że „Gra o tron” tym razem zaprezentuje 6 lub 7 nowych epizodów - stanęło na tej drugiej opcji. Poznaliśmy także przybliżoną datę premiery nowego sezonu - będzie to lato 2017 roku.

 Jest przed nami jeszcze trochę oczekiwania, ale przynajmniej szybko w nasze ręce wpadła zapowiedź 7. już serii produkcji HBO. Co prawda nie ujrzymy w niej żadnej z nowych scen, gdyż te nie zostały jeszcze nakręcone, możemy za to podziwiać dobrze znane lokalizacje i obejrzeć, jak powstają kolejne rekwizyty. Głosem przeszłości są urywki dialogów znanych z ostatniego sezonu. To prawdopodobnie zapowiedź tego, jakie wątki zostaną rozwinięte wraz z nową porcją odcinków.

Aczkolwiek nie powinno być dla nikogo zdziwieniem, że poznamy losy Cersei jako władczyni Siedmiu Królestw, czy, że dowiemy się co teraz czeka Sansę, po tym jak wraz z Jonem Snowem rozprawiła się z Ramseyem. Możemy zapewne też liczyć na to, że na ekranie ponownie pojawi się potężny Góra pełniący rolę stróża Cersei.

Zobaczcie zapowiedź 7. sezonu „Gry o tron”:

Odejściem od patosu są fragmenty nieudanych scen z poprzedniej serii odcinków. Choć serial pokazuje brutalność i niepohamowany rozlew krwi oraz różne intrygi, to na planie, jak łatwo się domyślić, panuje przyjacielska i wesoła atmosfera.

Możemy się przekonać o problemach Petera Dinklage'a z wymówieniem pewnej kwestii, nie łatwo ma też Emilia Clarke przy próbie mówienia w nieistniejącym języku. Na tym oczywiście zabawne sytuacje przed kamerą się nie kończą. Zobaczcie sami:

Kręcenie 7. sezonu ma się rozpocząć latem 2016 roku, czyli już na dniach, w Północnej Irlandii. Plan wyląduje też w innych miejscach, w tym w hiszpańskiej Sewilli, Caceres, Almodovar del Rio, Santiponce, Zumaii i Bermeo, a także na Islandii. Zdradzono jacy reżyserzy staną za kamerą przy realizacji nowych epizodów. Potwierdzono takie nazwiska, jak Mark Mylod, Jeremy Podeswa, Matt Shakman oraz Alan Taylor.

Możliwe, że George R.R. Martin przed 7. sezonem zdoła  skończyć kolejny tom swojej sagi, zatytułowany „Wichry zimy” - być może będzie to miało wpływ na finałowy sezon. Zgodnie z wcześniejszymi założeniami „Gra o tron” będzie jeszcze liczyć tylko 13 odcinków. 2017 przyniesie siedem epizodów, a 2018 ostatnie sześć.

Jak Wam się podobają udostępnione materiały dotyczące „Gry o tron”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.