Zmartwychwstały Wolverine zabił jednego z członków X-Men

Sergiusz Kurczuk
08.06.2018 14:31
Hunt For Wolverine|undefined Fot. kadr z komiksu Hunt For Wolverine #1

Wolverine w końcu powrócił do akcji. Niestety nie skończyło się to zbyt dobrze dla jednego z dawnych kolegów mutanta. 

W 2014 roku szefowie Marvel Comics postanowili pozbyć się Wolvierine'a na jakiś czas. Przynajmniej jeśli chodzi o Logana, bo spadkobiercy oraz alternatywne wersje słynnego X-Mana nadal działają i mają się dobrze. Pod koniec roku 2017 zasugerowano, że Wolverine powróci do życia. Natomiast w 2018 roku X-Men odkryli, że grób Logana jest pusty. Z tej okazji powstało kilka grup poszukujących ciała superbohatera. Przygody teamów zostały opowiedziane na łamach kilku serii z „Hunt For Wolverine” w tytule. Skład grupy złożony z członkiń X-Men szuka Logana na wyspie Madripoor, Tony Stark, Luke Cage, Jessica Jones i Spider-Man połączyli siły, by sprawdzić, czy nikt nie sprzedaje materiału genetycznego mutanta, natomiast brygada utworzona przez Daredevila, zapuściła się w ostępy Kanady. Okazuje się, że ostatnia z drużyn wpadła na trop Wolverine'a.

Wolverine kontra Cypher

Grupie Daredevila pomógł mutant znany jako Cypher. Douglas Ramsey był wieloletnim członkiem New Mutants. Należał również do X-Men. Jego moc, to umiejętność porozumiewania się w każdym języku, nie tylko ludzkim. Bez problemu radził sobie również z komunikacją z różnego rodzaju maszynami, a jego najlepszym przyjacielem był technoorganiczny kosmita Warlock (nie mylić z Adamem Warlockiem). Przez lata czytelnicy komiksów drwili sobie z Douglasa, nazywając go najmniej przydatnym z superbohaterów. Okazuje się, że mieli rację. 

Cypher za pomoca Internetu namierzył Logana. Wraz z Daredevilem, Misty Knight i Frankiem McGee udał się do Kanady. Tam drużyna odnalazła chatkę wypełnioną zamordowanymi ludźmi. Daredevil Misty i Frank ruszyli tropem Logana, prosząc Cyphera, by został w samolocie, gdzie będzie bezpieczny. 

Cypher był jednak tak silnie uzależniony od Internetu, że wymknął się z pojazdu... by przywłaszczyć sobie smartfona należącego do jednego z trupów. Na miejscu zastała go smutna niespodzianka. Usłyszał charakterystyczny odgłos wysuwanych pazurów i po chwili padł martwy z poderżniętym gardłem.

2 Fot. foto: kadr z komiksu Hunt For Wolverine: Weapon Lost #2

Ten krwawy moment to jedna z pierwszych od lat okazji na zobaczenie w akcji oryginalnego Wolvierine'a. Okazuje się, że po przywróceniu do życia popadł w zwierzęcy szał. W podobnym stanie był tuż po ucieczce z ośrodka Weapon X, gdzie wszczepiono mu adamantium, oraz w czasie, kiedy Magneto wyrwał metal z ciała Logana. Z drugiej strony można zakładać, że Logan działał w pełni świadomie, gdyż zastawił pułapkę na swojego dawnego kolegę. Czy tym razem Wolverine będzie złoczyńcą, z którym zmierzą się herosi Marvel Comics? Co jest kluczem do uzdrowienia zmysłów Logana? Dowiemy się w kolejnych numerach  „Hunt For Wolverine”. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.