Zobacz drugi zwiastun serialu „Korona królów”

Sergiusz Kurczuk
22.11.2017 14:13
Zobacz drugi zwiastun serialu „Korona królów” Fot. kadr z serialu Korona królów

Premiera serialu „Korona królów” zadebiutuje na antenie TVP 1 już niebawem. W sieci pojawił się drugi zwiastun produkcji bazującej na historii Polski. 

Po obsuwie premiery „Korony królów” (która miała się odbyć 21 listopada 2017 roku) telewizyjna Jedynka wypuściła kolejny zwiastun. Reakcje na pierwszą zapowiedź były skrajne. Z jednej strony pojawiły się głosy zachwytu, z drugiej drwiny. Ale nie zabrakło też konstruktywnej krytyki. Zazwyczaj szumnie zapowiadanej przez prezesa TVP produkcji, zarzuca się mały nakład finansowy, który skutkuje jakością nieprzystająca do standardów zachodnich seriali

W drugim zwiastunie niestety (a może „stety”) nie pada żadne słowo. Widzimy jedynie fragmenty „Korony królów”. Niektóre sceny pojawiły się w poprzedniej zapowiedzi, ale jest też dużo nowych zajawek tego, co zobaczymy już niedługo.

Serial będzie opowiadał historię ostatniego z rodu Piastów. Poznamy kulisy władzy Kazimierza Wielkiego, który władał Polską w latach 1333-1370. Twórcy chwalą „Koronę królów” nie tylko ze względu na ukazywanie historii kraju. Produkcja ma posiadać wątki zdrad, machinacji i wielkich namiętności, znanych z takich hitów jak „Wspaniałe stulecie”, chociaż niektórzy żartują, że serial to polska „Gra o tron”. 

W „Koronie królów” wystąpią między innymi: Mateusz Król, Wiesław Wójcik, Halina Łabonarska, Marta Bryła, Paulina Lasota, Piotr Gawron-Jedlikowski, Marcin Rogacewicz, Wojciech Żołądkowicz, Ireneusz Pastuszak, Andrzej Popiel, Anna Grycewicz, Katarzyna Czapla, Tomasz Sapryk, Jan Wieczorkowski, Robert Gonera, Andrzej Deskur, Sławomir Orzechowski, Krzysztof Wrona, Mariusz Ostrowski i Agata Bykowska. Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana. Serial pojawi się na antenie TVP w styczniu 2018 roku

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.