Zobaczcie nowy spektakularny zwiastun "Sandmana" z Comic-Conu. Netflix szykuje hit?

24.07.2022 13:50
Zobaczcie nowy spektakularny zwiastun "Sandmana" z Comic-Conu. Netflix szykuje hit? Fot. materiały prasowe/LIAM DANIEL/NETFLIX

"Sandman" to jedna z najbardziej ikonicznych powieści graficznych w historii i przez ponad 30 lat przeniesienie jej na ekrany graniczyło z cudem. Na rynku pojawił się jednak Netflix.

Sandman - oto nowy zwiastun serialu

Ten dysponuje praktycznie nieograniczonym budżetem, a także podbija świat serialami - "Sandman" potrzebował tego pierwszego, by w pełni oddać spektakularne i oniryczne wizualne aspekty oryginału oraz tego drugiego, by jak najbardziej zanurzyć nas w świat przedstawiony i w odpowiedni sposób opowiedzieć historie napisane dekady temu przez Neila Gaimana.  

Polecamy

Wszystkie dotychczasowe zwiastuny serialu pokazywały nam, że ta trudna sztuka chyba udała się twórcom. Nie inaczej jest z nową zapowiedzią "Sandmana" - widzimy w niej więcej Koryntianina i Johna Dee, którzy są kilkoma antagonistami z oryginału, Johannę Constantine, a nawet mieszkańców Śnienia z Lucienne, krukiem Matthew i Marvem na czele. Wszystko jest natomiast podlane odpowiednią ilością świetnych efektów wizualnych.

Uwagę przykuwa jednak najbardziej Tom Sturridge w roli Morfeusza, pana snów i opowieści. Ten jest odpowiednio chłodny, odseparowany od rzeczywistości, a jego głos i spojrzenie budzą instynktowny respekt. Wygląda na to, że twórcy znaleźli idealnego Onejromantę. 

To wszystko sprawia, że "Sandman" od Netflixa może być nie tylko dobrym serialem, ale też przede wszystkim świetną i wierną adaptacją oryginalnych powieści.

Polecamy

Jest taki inny świat, do którego trafia każdy i każda z nas. Wystarczy tylko zamknąć oczy i zasnąć... To miejsce zwane Śnieniem, w którym Władca Snów, Sandman, zwany też Morfeuszem (Tom Sturridge), nadaje kształt wszystkim naszym najgłębiej skrywanym lękom i fantazjom.

Niedługo po tym, jak Sen zostaje nieoczekiwanie porwany i staje się więźniem przetrzymywanym przez całe stulecie, jego nieobecność daje początek całej serii zdarzeń, które na zawsze odmienią światy snu i jawy. Morfeusz musi odbyć długą podróż w czasie i przestrzeni oraz naprawić błędy, które popełnił podczas swojego niezwykle długiego trwania.

Serial "Sandman" zadebiutuje na Netflix już 5 sierpnia 2022 roku.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.